Юве с ново реми, този път като домакин (видео)

Отборите на Ювентус и Верона завършиха наравно 1:1 на "Алианц Стейдиъм" в късния мач от неделната програма на петия кръг в Серия "А". Попаденията отбелязаха резервите Андреа Фавили (60') за гостите и Деян Кулушевски (77') за домакините. Това е трето шампионатно реми за "бианконерите" през този сезон, но за разлика от предишните две срещу Рома (2:2) и Кротоне (1:1), това беше постигнато на техния стадион.

Четири бяха новите имена в състава на Андреа Пирло след победата с 2:0 над Динамо (Киев) в Шампионската лига. Титуляри бяха Мерих Демирал, Артур, Федерико Бернардески и Пауло Дибала. Наставникът спази обещанието си и за първи път през този сезон аржентинският нападател стартира от първата минута, като си партнираше с Алваро Мората, който вкара предишните три гола на тима. Верона пък бяха подредени в 3-4-3, като атаката бе водена от Никола Калинич, а по двата фланга играеха Матиа Дзакани и Ебрима Коули.
В този мач домакините играха с четвъртия си екип, който е изработен от музикалния изпълнител и моден дизайнер Фарел Уилямс. В 16-ата минута Коули се разписа, но голът не беше зачетен поради негова засада. Пет минути по-късно Бернардески беше изведен на добра позиция, но Марко Силвестри изби неговия изстрел. Последваха неточни удари на Калинич и Алън Емпереур за гостите и на Данило за домакините. В 37-ата минута Бернардески поиска дузпа за фаул на Давиде Фараони срещу него, но съдията не уважи претенциите му. В 41-ата Хуан Куадрадо отправи мощен шут, който разтресе напречната греда. В 45-ата Мората прати топката в противниковата мрежа с прекрасен прехвърлящ удар, но след намесата на ВАР попадението беше отменено заради много тънка засада.
В 56-ата минута Дзакани пробва изстрел от далечно разстояние, който беше избит в корнер. Четири минути по-късно именно той намери Фавили на точката на дузпата, като резервата откри резултата в полза на "мастифите". Оказа се обаче, че нападателят се е контузил при своя гол и така трябваше принудително да напусне терена. В 64-ата минута реферът подмина претенциите на Аарън Рамзи за дузпа. В 72-ата Силвестри улови топката след удар по земя на Мората. Две минути след това капитанът на "бианконерите" в тази среща Леонардо Бонучи получи мускулно разтежение и беше принудително заменен.
В 76-ата минута напречната греда отново спаси "жълто-сините", този път след шут на Дибала от дъгата на наказателното поле. Още при следващата си атака обаче "Старата госпожа" изравни резултата. Това стана с удар по земя на резервата Кулушевски. В 81-ата минута изстрел на Дибала профуча покрай вратата. Пет минути по-късно той се отчете с нов пропуск. В добавеното време двата отбора влязоха в пререкание. То бе започнато от Кулушевски и Фараони, като двамата бяха санкционирани с жълти картони. След това Силвестри спаси опасни удари на Дибала, Мората и Куадрадо. Така той запази точката за своя тим.
Ювентус е пети в класирането с актив от 9 точки, а с една по-малко Верона е осми.

ЮВЕНТУС - ВЕРОНА 1:1

0:1 Фавили (60')
1:1 Кулушевски (77')

Ювентус: Шчесни, Данило, Бонучи, Демирал, Куадрадо, Артур, Рабио, Бернардески, Рамзи, Дибала, Мората

Верона: Силвестри, Ловато, Чечерини, Емпереур, Фараони, Виейра, Тамезе, Лазович, Коули, Дзакани, Калинич