Саутхамптън приземи лидера Евертън (видео)

Евертън започна блестящо сезона и се озова на върха на класирането. Гостуването на Саутхамптън обаче показа, че завръщането сред най-добрите няма да бъде толкова бързо и лесно.

Тимът на Карло Анчелоти отстъпи с 0:2 и допусна първата си загуба от началото на сезона. "Карамелите" бяха надиграни, а освен това завършиха мача с 10 човека, след като Люка Дин бе изгонен за нарушение срещу Кайл Уокър-Питърс.

Голмайсторът на Саутхамптън Дани Ингс този път допринесе по друг начин за успеха. Той асистира и за двете попадения в мача. Джеймс Уорд-Праус откри резултата в 27-ата минута, а Че Адамс удвои преднината на домакините осем минути по-късно.

Въпреки загубата Евертън остава лидер в класирането, но само по голова разлика, тъй като има актив от 13 точки, колкото има и шампионът Ливърпул.
Победата имаше и малко по-специално значение за Саутхамптън. Точно преди една година отборът допусна унизителна загуба с 0:9 от Лестър у дома. Днешният успех, който изкачи тима на Ралф Хазенхютъл на пето място в класирането, показа какъв път са изминали играчите му в рамките на 12 месеца.
Саутхамптън обаче започна да доминира след 27-ата минута, когато откри резултата. Двойна комбинация между Ингс и Уорд-Праус завърши с гол на халфа. Силният период на домакините доведе и до второ попадение осем минути по-късно. Отново Дани Ингс бе в основата на гола. Той проби и центрира, Уорд-Праус остави топката за Адамс, който не стреля веднага, но със сила, която не остави шансове на Пикфорд.
Малко преди почивката "светците" стигнаха и до трето попадение, дело на Армстронг, но то бе отменено поради засада. С всяка изминала минута Евертън изглеждаше все по-объркан и трябваше да се радва, че на почивката пасивът му бе само два гола.
През второто полувреме домакините бяха по-търпеливи и много добре контролираха случващото се на терена. "Карамелите" пък не създадоха нищо в предни позиции и в 72-ата минута останаха с 10 човека след изгонването на Дин, което до голяма степен сложи край на надеждите им. Пикфорд пък направи отлично спасяване след удар на Вестергаард и не позволи авансът да се увеличи.