РБ Лайпциг изтръгна победата срещу десетима от Херта (видео)

Отборът на РБ Лайпциг постигна трудна победа с 2:1 при домакинството си на Херта (Берлин) от петия кръг на Бундеслигата.

Двата тима си размениха по един ранен гол. В 8-ата минута Доди Лукебакио подаде топката на непокрития Джон Кордоба, който пък я прати в мрежата на домакините. Те от своя страна отговориха едва три минути по-късно, когато Дайо Упамекано беше най-съобразителен при разбъркане след центриране от фаул и изравни резултата.

В 50-ата минута Дейоваисио Зеефуик от състава на берлинчани изблъска в гръб Кристофър Нкунку и така съдията го изгони с втори жълт и съответно червен картон. До края на мача “биковете” наложиха тотален натиск, но стигнаха само до един гол, дело на Марсел Забитцер от дузпа в 77-ата минута. Той обаче се оказа победен. В добавеното време съдията показа директен червен картон и на Джесик Нганкам за фаул срещу Анхелиньо, но след консултация с ВАР реши да санкционира играча на гостите само с жълт картон.
Така Лайпциг продължава да е лидер в класирането с актива си от 13 точки, докато Херта е 15-и с 3 пункта на своята сметка.