Интер и Гладбах си поделиха точките в късна драма (видео)

Отборите на Интер и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха наравно 2:2 на “Джузепе Меаца” в първия им двубой от група B на Шампионската лига.

След нулево първо полувреме, в 49-ата минута удар с глава на Лаутаро Мартинес отиваше в аут, но Данило Д'Амброзио запази топката на терена, а впоследствие тя се озова в Ромелу Лукаку, който пък я прати в противниковата мрежа. В 63-ата Артуро Видал фаулира Маркус Тюрам в наказателното си поле, а съдията посочи бялата точка. Рами Бенсебаини превърна дузпата в гол. В 81-ата Лаутаро нацели греда от близка дистанция.
В 84-ата гостите стигнаха до пълен обрат. Тогава Флориан Нойхаус пусна извеждащ пас към Йонас Хофман, който напредна и прокара топката между краката на Самир Ханданович. Дълго време голът беше преглеждан с помощта на ВАР, тъй като при асистенцията топката мина покрай Аласан Плеа и ако е имало негово докосване, то тогава Хофман е бил в засада. Съдията обаче прецени да зачете попадението. Все пак “нерадзурите” избегнаха загубата в 90-ата минута, когато Лукаку беше точен за втори път в мача след изпълнение на корнер.