Поражение на старта: Клуж "излъга" ЦСКА-София (видео и галерия)

ЦСКА-София стартира с поражение в групите на Лига Европа, след като червените загубиха с 0:2 домакинството си на Клуж. Марио Рондон откри резултата в 53-ата минута, а Чиприян Дяк удвои от дузпа в 74-ата минута.

Наставникът на българския тим Стамен Белчев заложи на две от най-новите попълнения. Тибо Вион стартира като десен бек, а Синклер атакува по крилата заедно с Йомов. Сред 11-те се завръна и Матей за сметка на Занев.

Срещата започна добре за черевните, които в 3-ата минута организираха опасна атака отляво. Топката стигна до Йомов, който нахлу в наказателното поле и стреля опасно, но Балградеан изби.

В 7-ата минута Соу се възползва от слабо връщане към вратаря на Клуж, отне топката и шутира от малък ъгъл, но Балградеан спаси.

В 19-ата минута и Клуж погледна по-смело към българската врата. Паун шутира от 18 метра, а след рикошет топката излезе в корнер, преминавайки над напречната греда. Червените отговориха в 26-ата минута, когато Соу засече с глава центриране на Вион отдясно, но вратарят на Клуж улови.

В 35-ата минута румънците пратиха топката в мрежата на Бусато след удар от 20 метра, но попадението не бе зачетено, тъй като преди това футболист на Клуж бе фаулирал Матей при борба във въздуха и реферът отсъди нарушение.
След това положение двата отбора заложиха на по-предпазлива игра и до края на първата част опасностите пред двете врати липсваха.

Второто полувреме започна с по-активна игра на Клуж и румънците откриха резултата в 53-ата минута.
Футболистите на Петреску разиграха заучена комбинация от корнер, последва центриране към Рондон, който прониза с глава Бусато след изстрел от границата на малкия пеналт.

Българският тим можеше да отвърне бързо на удара, когато секунди по-късно непокритият Йомов можеше да стреля с глава, но предпочете пас към Соу, което се оказа грешно решение и играч на Клуж изчисти.

В 74-ата минута Клуж вкара втори гол след точно изпълнена дузпа от Чиприян Дяк.
Тя бе отсъдена за нарушение на Санкаре срещу Дебелюх. В тази ситуация и двамата футболисти се държаха, но топката бе в играча на румънците и реферът прецени да посочи бялата точка.

До края на двубоя Стамен Белчев опита да промени нещата с няколко смени. В игра се появиха Енрике, Кейта, Белтраме и Ахмедов, но червените залагаха прекалено много на центрирания от всички части в половината на гостите, които не затрудниха тяхната отбрана и в крайна сметка Клуж удържа комфортната си преднина.

ЦСКА-СОФИЯ - КЛУЖ 0:2