Страхотна битка между Де Минор и Гаске в Антверп, Григор излиза на корта днес

Поставеният под №8 Алекс де Минор се класира за осминафиналите на тенис турнира в зала в Антверп (Бел) след обрат срещу Ришар Гаске. 21-годишният австралиец изоставаше със сет и 4:5 във втория срещу опитния французин, но в крайна сметка се пребори за победата с 3:6, 7:6(5), 6:3 след 2:20 часа.

Ключовият момент в мача бе при 5:5 точки в тайбрека, когато 34-годишният Гаске направи двойна грешка и даде шанс на Минор. Младият тенисист се хвана за сламката и след две поредни точки на неговата сметка изравни резултата. В решителния трети сет австралиецът загуби само пет сервис точки и така се класира за следващата фаза на турнира с награден фонд 472 590 евро.

Де Минор заправи три пробива в мача, а допусна четири. На 1/8-финалите негов съперник ще бъде испанският ветеран и левичар Фелисиано Лопес, който отстрани американеца Томи Пол с 6:3, 6:2 в понеделник.

"Аз започнах много добре. Играех наистина добре, но знаех, че Де Минор е боец. Той заслужаваше да спечели", коментира след загубата Ришар Гаске.

Напред продължават и британците Даниел Еванс и Камерън Нори, които също имаха тежки мачове. Еванс заби 9 аса за победа над италианския квалификант Салваторе Карузо с 6:2, 3:6, 6:3 след 1:55 часа игра, а Нори навакса изоставане от 0:3 във втория сет срешу финландския квалификант Емил Русувуори и го елиминира с 6:3, 7:6(4).

Голяма изненада поднесе участващият с “уайлд кард” белгиец Зизу Бергс. Намиращият се на 528-о място в световната ранглиста победи №45 Алберт Рамос от Испания със 7:5, 7:5. На осминафиналите 21-годишния Бергс се изправя срещу третия поставен Карен Хачанов.

Тази вечер, след 19:30 часа Григор Димитров излиза на корта срещу Пабло Андухар от Испания. 20-ият в световната ранглиста българин е поставен под номер 4 и затова почиваше в първия кръг.
34-годишният испанец отстрани в първия кръг вчера Федерико Кория (Аржентина)с 6:2, 6:3. Андухар е 55-и в света, като Григор води с 3:1 победи в мачовете помежду им. За последно обаче двамата играха през есента на 2014 година в Пекин, където Димитров спечели с 6:4, 6:4.