Бдин, Родопа, Димитровград и Дунав продължават напред за Купата на Аматьорската лига

Продължават прясаванията по области и зони в турнира за Купата на Аматьорската лига. Днес път напред си пробиха Дунав (Русе) и Черноморец (Балчик) на Североизток, Родопа (Смолян) и Димитровград на Югоизток, както и Бдин (Видин) в Северозападната зона.

В област Смолян третодивизионният Родопа се наложи с 5:1 при гостуването на играещия в регионалната дивизия Палас (Рудозем). През целия мач отборът на гостите доминираше и съвсем закономерно откри резултата в 23 минута, чрез Стефан Чилингиров. Последваха попадения на Елмир Мустански и Христо Ковачев, съответно в 27 и 35 минута.
През вторите 45 минути продължи превъзходството на "зелено-белите". Антон Белюков се разписа в 51 минута, а Чавдар Палагачев вкара за 5:0 в 63 минута. Единственият гол за домакините падна в 73 минута, когато Ивайло Хайрилов успя да преодолее вратаря на гостите.
Дебют за представителният тим на Родопа направи юношата Йордан Чакъров, който е роден през 2004 година.
В междуобластния финал на регионите Варна/Шумен/Добрич се срещнаха два отбора, които миналата година се подвизаваха във Втора лига. Спартак (Варна) отстъпи след изпълнение на дузпи с 2:4 на Черноморец (Балчик). Редовното време завърши без голове, а победното попадение за балчиклии вкара Теодор Маринчев.
Черноморец (Балчик) ще чака победителя от поток Русе/Силистра/Разград/Търговище. Днес там се игра полуфинал, а в него Дунав (Русе) постигна втора победа в рамките на три дни над новака в Трета лига Доростол-Светкавица (Силистра) и го победи с 5:0 (3:0). В следващия кръг русенци ще се срещнат с Лудогорец-3 и победителят от тази среща ще спори с Черноморец (Балчик) за представител на Североизточна България.
На Северозапад работата на младия и амбициозен треньор Павел Павлов в Бдин (Видин) дава резултат. С апостолска отдаденост, предимно с млади момчета, Бдин отстрани Дреновец от турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Редовното време на неутралния терен в Макреш завърши 1:1. При дузпите видинчани победиха с 9:8 и отиват в междуобластния етап.
В област Хасково Димитровград се справи със сензацията Извор (село Горски Извор) и го победи с 2:1, след което ще се бори в потока Пловдив/Смолян/Хасково/Кърджали за едно място. Старши треньорът на изворци Живко Желев направи доста ротации в състава и пусна момчета с по-малко игрова практика.