Австрия продължи негативната серия на румънците (видео)

Румъния отстъпи с 0:1 на Австрия и остана на дъното в групата си в Лигата на нациите. Алесандро Шьопф вкара единствения гол в 76-ата минута. След двубоя в Плоещ австрийците имат вече 9 точки и делят първата позиция в класирането с Норвегия.

Румънците понесоха тежко загубата от Исландия в полуфиналния бараж за Евро 2020 и няколко дни по-късно бяха прегазени от Норвегия в Лигата на нациите. Австрия пък се наложи над Северна Ирландия като гост, а днес добави нови три точки над чужд терен.

Клаудиу Кешерю остана сред резервите за Румъния, но влезе през второто полувреме. В атака селекционерът Мирел Радой заложи на Денис Алибек, подкрепян по крилата от Чиприан Деак и Александру Митрица. Александру Максим, Разван Марин и Николау Станчу бяха тримата халфове.
За Австрия в нападение стартираха Ксавер Шлагер и Михаел Грегорич, а звездата Дейвид Алаба действаше на левия фланг на защитата.
Преди почивката мачът беше равностоен. Шлагер пропусна отлична възможност да открие за гостите в 14-ата минута, когато стреля покрай гредата. В 22-ата Грегорич излезе срещу Татарашану, заобиколи го, но след това стреля в гредата.
Румънците постепенно взеха инициативата и също организираха няколко добри атаки. В 44-ата минута защитник блокира силния удар на Максим, а в следващата атака Алибек шутира опасно, но Павао Перван изби.
В началото на втората част гол на Алибек беше отменен заради засада. Домакините атакуваха повече, но опасните положения бяха пред тяхната врата. В 64-ата минута Шлагер отново пропусна от чиста позиция, но в 76-ата Шьопф получи подаване от Баумгартнер и с шут по диагонала опъна мрежата.
Веднага след гола в игра за Румъния се появи Янис Хаджи, който заедно с Кешерю сътвори няколко интересни атаки, но те не доведоха до гол и тимът остана на третото място с 4 точки.