Холанд и Йодегор разнищиха Румъния (видео)

Отборът на Норвегия разгроми гостуващия Румъния с 4:0 в двубой от Група 1 на Дивизия “В” на Лигата на нациите. Детето-чудо на местния футбол Ерлинг Холанд “избухна” с три гола - в 13-ата, 64-ата и 74-ата минути. На два пъти му асистира младата звезда на Реал Мадрид Мартин Йодегор.

Другото попадение беше реализирано от Александер Сьорлот в 39-ата, като новият нападател на РБ (Лайпциг) също се отличи с едно голово подаване. Холанд вече има шест попадения в надпреварата от три срещи досега.
С този успех скандинавците събират 6 точки и излизат начело в групата, в която са още тимовете на Австрия и Северна Ирландия. Румънците пък са с 4 пункта.
Само преди дни северните ни съседи отнесоха нов удар по амбициите си, след като загубиха с 1:2 от Исландия в полуфиналния плейоф за място на Евро 2020. Тази вечер в Осло те стартираха по-силно, но в 13-ата минута бяха изненадани от контраатака, при която Йодегор направи изумителна асистенция към Холанд за 1:0.
По аналогичен начин в 39-ата Сьорлот удвои на празна врата.
След почивката Холанд продължи да тормози румънците и в 64-ата покачи на 3:0 на празна врата след нова асистенция на Йодегор.
Десет по-късно дойде най-красивото изпълнение за вечерта, при която нападателят на Борусия (Дортмунд) премина през няколко футболисти в жълто и отчая вратаря на Милан Чиприан Татарушану - 4:0.
В следващия кръг в сряда скандинавците приемат Северна Ирландия, а Румъния е домакин на Австрия.