Германия с първа победа в Лигата на нациите (видео)

Германия стигна до първа победа в Лигата на нациите при седмия си опит, след като спечели с 2:1 при гостуването си на Украйна. Гинтер откри резултата в 20-ата минута след комбинация между централните защитници на Бундестима. В началото на второто полувреме Горетцка удвои преднината на тима на Йохим Льов след груба грешка на вратаря Бушчан. Малиновски отбеляза почетно попадение за домакините в 77-ата минута.

За германците това е първи успех в историята на турнира. В първото издание те записаха две равенства и две загуби, а от началото на настоящата кампания имаха две равенства. Победата изкачи отбора на второ място в група 4 на дивизия А, на две точки зад лидера Испания.

Украинците се раздадоха и в определени периоди създадоха проблеми на съперника, въпреки че имаха огромни проблеми с контузени и заразени с коронавирус футболисти. Бундестимът обаче определено доминираше и стигна до заслужена победа. Украйна продължава да няма победа над Германия в историята си след седем мача между двата отбора (4 победи за германците и 3 равенства).

Льов използва мача за някои експерименти със състава. Той разчиташе на трима централни защитници. На върха на атаката играеше Гнабри, подпомаган от Дракслер и Горетцка, който действаше на нетипична позиция, но се отчете с гол. Наставникът имаше възможност да разчита на някои играчи на Байерн, които пропуснаха предишните срещи на тима, тъй като получиха почивка.

Въпреки много кадрови проблеми, украинците бяха мотивирани да заличат срама от загубата с 1:7 от Франция преди няколко дни. Те започнаха активно и много се бориха през първото полувреме. Класата на гостите обаче си каза думите. Постепенно тимът на Йоахим Льов пое контрола върху мача и започна да създава положения.
Още в петата минута Гнабри пробва удар, но топката отиде право във вратаря. Домакините знаеха, че няма да играят толкова често с топката и разчитаха на контраатаки. Някои от тях изглеждаха опасни, но не доведоха до нищо. След 20 минути игра Бундестимът поведе след комбинация, която включваше и тримата централни защитници. Зюле подаде на Рюдигер, който намери в наказателното поле Гинтер, а той прати топката в мрежата.
Украйна бе близо до мигновен отговор след лошо подаване на Нойер. Яремчук обаче стреля над вратата. Вратарят на домакините Бушчан направи отлично спасяване след половин час игра, като предотврати втори гол, след като отрази удар на Кимих. Стражът се справи и с удар с глава на Гнабри.
Германците доминираха по-сериозно след гола, а малко преди почивката Кроос можеше да увеличи аванса им. Той стреля от движение, но топката мина покрай вратата.
Вратарят на Украйна Бушчан допусна седем гола в дебюта си за националния отбор срещу Франция. 26-годишният страж на Динамо (Киев) направи отлично първо полувреме и няколко добри спасявания. В началото на втората част обаче той бе причината неговият тим да получи втори гол. Бушчан изпусна топката след меко центриране на Клостерман и Горецка с глава трябва само да насочи топката към мрежата.
В следващите минути украинският вратар се реваншира до някаква степен. Той отрази удар на Дракслер от чиста позиция. Халфът на ПСЖ бе спрян от стража и няколко минути по-късно, а удар с глава на Рюдигер също бе отразен от Бушчан. Украинците се активизираха и стигнаха до две добри ситуации, но завършващите удари бяха разочароващи.
Домакините се върнаха в мача в 77-ата минута, когато Малиновски се разписа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден, след като Яремчук навлезе в наказателното поле и бе спънат от Зюле. Попадението вдъхнови играчите на Шевченко и феновете по трибуните. Те се хвърлиха в опит да изравнят, но до края съперникът им бе по-близо до гола. При една ситуация Гнабри бе изведен на великолепна позиция, но Бушчан отрази удара му.
УКРАЙНА - ГЕРМАНИЯ 1:2
0:1 - Гинтер (20)
0:2 - Горетцка (49)
1:2 - Малиновски (76-д)