"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Драматична развръзка в първия двубой от кръга в Ла Лига (видео)

Тимът на Ейбар постигна първи успех за сезона в Ла Лига след 2:1 над Валядолид като гост в първия мач от петия кръг. Баските триумфираха противно на случващото се на терена, след като победният гол на Кевин Родригес падна в последната минута, като отборът беше с човек по-малко. Освен това Валядолид беше изпуснал дузпа по-рано в срещата.

До този двубой и двата отбора нямаха победи, заради което бяха в зоната на изпадащите. Естебан Бургос извесе Ейбар напред в 29-ата от наказателен удар, отсъден за игра с ръка. Само осем по-късно домакините изравниха чрез Тони Суарес.

В 48-ата минута звездата на Валядолид Сержи Гуардиола пропусна дузпа, като вратарят Марко Дмитрович се намеси отлично.

В 73-ата гостите останаха с 10 души след директен червен картон на Папе Кули Диоп за грубо влизане в крака на играч на Валядолид.

Численото предимство накара играчите в бяло-виолетово да натиснат, но в 90-ата минута бяха изненадани от Родригес, който с глава донесе победата за Ейбар.