Резервите на Динамо отнесоха Задруга в последния си мач в ШЛ (снимки)

Нефтохимик взе гейм на Динамо (Москва) и Цветан Соколов, но отпадна от Шампионската лига

Руският волейболен гранд Динамо (Москва), където играе националът Цветан Соколов, завърши по отличен начин първия кръг от квалификациите на най-силния европейски клубен турнир - Шампионската лига. Московчани отнесоха домакините от Задруга (Айх/Доб) с 3:0 (25:17, 25:17, 25:21) в последния си мач от турнира в Група D от 1-ия предварителен кръг на ШЛ, игран тази вечер в зала "Юфа Арена" в Блайбург.

Така Динамо стана победител в групата с 4 победи от 4 мача и 12 точки, като продължава напред към втория предварителен кръг на най-престижния евротурнир, където ще попадне в Група Н заедно с италианския гранд Итас (Тренто) и победителят от Група Е, в която мачовете все още не са се играли.

От друга страна Задруга остана на второ място с 1 победа, 3 загуби и 4 точки, като ще продължи евроучастието си във втория по-сила турнир за Купата на CEV. Там на 1/16-финалите австрийският тим ще играе срещу чешкия Дукла (Либерец).

С оглед на това, че срещата се оказа без значение за класирането и на двата тима, треньорът на Динамо Константин Брянский даде почивка на някои от титулярите си, сред които и Цецо Соколов. Въпреки това, руският гранд беше видимо с класа над своя съперник и заслужено спечели.

Най-полезен за Динамо бе Романас Шкулявичус с 15 точки (71% ефективност в атака), а Юрий Бережко добави още 12 точки (1 блок, 1 ас, 71% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане) за победата.

За тима на Задруга Максимилиан Ландфарер, Лукас Кююл и Конрад Формела завършиха с по скромните 8 точки.

ДИНАМО (МОСКВА, РУСИЯ) - ЗАДРУГА (АЙХ/ДОБ, АВСТРИЯ) 3:0 (25:17, 25:17, 25:21)
ДИНАМО: Павел Панков 2, Романас Шкулявичус 15, Ярослав Подлесних 8, Юрий Бережко 12, Иля Власов 4, Владимир Съемщиков 5 - Лаури Керминен-либеро (Чеславс Свентицис 4, Максим Белогорцев 1, Антон Семишев)
Старши треньор: КОНСТАНТИН БРЯНСКИЙ
ЗАДРУГА: Блажей Подлесни, Регън Аарън Фадърс 2, Максимилиан Ландфарер 8, Конрад Формела 8, Лукас Кююл 8, Виктор Уго Миранда 4 - Мануел Щайнер-либеро (Нейч Пушник 2, Габриел Ферейра Гарсия, Ноел Красинг)
Старши треньор: МАТИАС ХАФНЕР.

Снимки: CEV.EU