Изключителна драма определи следващия опонент на Григор в Париж

Изключително драматичен двубой, поднесъл една от изненадите в “Ролан Гарос”, определи следващия съперник на Григор Димитров в третия кръг. Това няма да бъде деветият поставен Денис Шаповалов, а испанецът Роберто Карбайес Баена, който спечели инфарктно със 7:5, 6:7(5), 6:3, 3:6, 8:6 за 4 часа и 57 минути игра.

Eстествено, младият канадец беше фаворит в този двубой, като трябваше да осъществява обрат, а в петия сет два пъти сервираше за спечелване на мача, но допусна пробиви. При 6:7 той отново изпълняваше начален удар, но пак се поддаде под напрежението и предаде мача в полза на вдъхновения си опонент. 101-вият в световната ранглиста Карбайес Баена изигра вероятно най-добрия мач в кариерата си и постигна паметна победа над състезател от топ 10.

За Шаповалов това е втора поредна загуба в пет сета в турнир от “Големия шлем” и той не можа да продължи добрата си инерция на клей, започната на “Мастърс”-а в Рим. Там той елиминира Григор Димитров на четвъртфиналите, но сега двамата няма да се срещнат отново.

За пет часа канадецът направи общо 109 непредизвикани грешки и 65-те му уинъра не можаха да ги компенсират, а очаквано съперникът му бе по-обран с 31 печеливши удара и 42 сбъркани топки.

Карбайес Баена досега е прекарал 6 часа и половина на корта, а Григор - 4 часа и 20 минути. Двамата не са играли помежду си.