Динамо (Киев) отново надигра Гент и се класира за груповата фаза на ШЛ (видео)

Отборът на Динамо (Киев) се класира за груповата фаза на Шампионската лига след общ резултат 5:1 срещу Гент. След като преди седмица украинците спечелиха с 2:1 като гост, този път те победиха белгийците с убедителното 3:0 на свой терен.

Домакините поведоха още в 9-ата минута след красив гол с пета на Виталий Буялский. В 36-ата минута противников футболист игра с ръка в наказателното си поле и така те получиха правото да изпълнят дузпа, която беше реализирана от Карлос Де Пена. Само четири минути по-късно ВАР отмени втора дузпа за киевци, но те така или иначе те си спечелиха нова такава в 49-ата минута. Тогава точен от бялата точка бе Жерсон Родригес. До края на мача гостите непрестанно тестваха съперниковия вратар Георгий Бушчан, който обаче беше перфектен в изявите си и завърши с 12 спасявания.

Така Динамо ще играе в групите на ШЛ, докато Гент също ще участва в групова фаза, но в тази на Лига Европа.