Динамо Киев направи голяма крачка към групите на ШЛ

Украинският гранд Динамо Киев направи голяма крачка към класиране в групите на Шампионската лига, след като спечели като гост с 2:1 срещу белгийския Гент в първия плейоф. Реваншът е на 29 септември в Киев, но с оглед показаното в първата среща, Динамо до голяма степен си свърши работата.

Двубоят в Гент започна под проливен дъжд. Футболистите на Динамо бяха по-активният отбор и закономерно стигнаха първи до попадение.Резултатът беше открит в деветата минута, когато Владислав Супряга засече отблизо една топка след пробив отдясно. Първоначално попадението не беше зачетено заради съмнения за засада, но след ревизия с ВАР голът беше признат от рефера Овидиу Хатеган.

Домакините упражниха натиск и усилията им се увенчаха с успех в края на първото полувреме, когато Тим Клайндинст изравни с глава след изпълнение на ъглов удар.През второто полувреме Гент остана с човек по-малко, след като Роман Безус получи втори жълт картон и напусна игра. С човек повече Динамо успя да наложи превъзходството си.

В 70-ата минута възпитаниците на треньора Мирча Луческу се разминаха с попадение, но логичното се случи девет по-късно. Уругваецът Карлос Де Пеня пое една рикоширила в крак на защитник на Гент топка и я изстреля във вратата между краката на стража на Гент Дейви Рьоф за крайното 2:1