Супер Цецо Соколов с 16 точки, Динамо даде само гейм на Задруга в ШЛ (снимки)

Нефтохимик показа класа, но не спря Динамо и Соколов в Шампионската лига (видео + галерия)

Волейболният национал Цветан Соколов и руският гранд Динамо (Москва) записаха втора поредна победа в квалификациите на най-силния европейски клубен турнир - Шампионската лига. След като снощи се наложиха над българския първенец Нефтохимик (Бургас) с 3:1 гейма, тази вечер Соколов и компания направиха същото и срещу домакините от Задруга (Айх/Доб) - 3:1 (25:23, 25:17, 17:25, 25:22) във втория си мач от турнира в Група D от 1-ия предварителен кръг на ШЛ, игран в зала "Юфа Арена" в Блайбург.

Така Динамо е начело във временното класиране с 2 победи от 2 мача и 6 точки, а Задруга е втори с 1 победа, 1 загуба и 3 точки. Утре (30 септември) московчани ще почиват, докато австрийският тим ще изиграе втората си среща с Нефтохимик. Двубоят е отново от 21,15 часа българско време. В първия мач в неделя Задруга победи с 3:1 гейма.

Цецо Соколов изигра отличен мач за Динамо, въпреки че не игра в третия гейм, и стана най-полезен с 16 точки (1 блок, 1 ас и 54% ефективност в атака) за победата. Вадим Лихошерстов добави още 13 точки (6 блока!, 2 аса и 63% ефективност в атака) за успеха.

За тима на Задруга Конрад Формела бе над всички с 19 точки (6 аса!, 1 блок, 57% ефективност в атака и 26% позитивно посрещане), но и неговите усилия не бяха достатъчни за победа.

ЗАДРУГА (АЙХ/ДОБ, АВСТРИЯ) - ДИНАМО (МОСКВА, РУСИЯ) 1:3 (23:25, 17:25, 25:17, 22:25)
ЗАДРУГА: Блажей Подлесни 6, Матю Пасалънт 12, Максимилиан Ландфарер 12, Конрад Формела 19, Лукас Кююл 2, Виктор Уго Миранда 6 - Мануел Щайнер-либеро (Регън Аарън Фадърс 2, Михал Хрушка 5, Габриел Ферейра Гарсия)
Старши треньор: МАТИАС ХАФНЕР
ДИНАМО: Павел Панков 2, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 16, Ярослав Подлесних 8, Сам Деруу 7, Вадим Лихошерстов 13, Иля Власов 4 - Лаури Керминен-либеро (Романас Шкулявичус 6, Юрий Бережко 12, Чеславс Свентицис, Максим Белогорцев 2)

Старши треньор: КОНСТАНТИН БРЯНСКИЙ.

Снимки: CEV.EU