Нефтохимик показа класа, но не спря Динамо и Соколов в Шампионската лига (видео + галерия)

Първенците на България от Нефтохимик 2010 (Бургас) показаха класа и доказаха, че вчерашната им загуба от австрийски Задруга с 1:3 е плод на случайност.

Днес възпитаниците на Николай Желязков показаха грамотен и класен волейбол, но това не бе достатъчно за първа победа в квалификационна Група D на Шампионската лига срещу руския гранд Динамо (Москва). Нефтохимик отстъпи на Динамо с
1:3 (21:25, 32:30, 25:21, 22:25)
в австрийския град Блайбург.

Бургазлии на моменти играха напълно равностойно на сериозната селекция на руския тим, в която блестеше националът Цветан Соколов. Във втората част Георги Братоев и компания имаха 6 геймбола, но не можаха да затворят гейма.

46 Нефтохимик показа класа, но не спря Динамо и Соколов в Шампионската лига
Българите спечелиха напълно заслужено третата част, а в четвъртата бяха напълно равностойни до самия край. Цветан Соколов обаче показа сериозна световна класа и имаше основна заслуга за победата на Динамо днес.

С допусната втора поредна загуба волейболистите на Нефтохимик на практика загубиха шанс да спечелят първото място в Група D и да продължат участието си в Шампионската лига.

Утре Динамо играе срещу домакина Задруга, а Нефтохимик почива.

Цецо Соколов и Динамо загряха за Нефтохимик с убедителен старт в Русия (снимки)

Отборът на Нефтохимик поведе с 3:2 н началото на двубоя. Динамо изравни при 3:3, след като троен блок спря атака на Жени Желязков. Цветан Соколов даде аванс от 2 точки за московчани при 6:4 с мощна атака. Две поредни атаки на Илия Петков направиха резултата 6:8. Нова мощна атака на Цецо Соколов и 10:7. Мирослав Градинаров приближи бургазлии до 9:11. динамо поведе с 5 точки при 14:9 след контраатака на Ярослав Подлесних. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Пайп на Ярослав Подлесних и 18:13 за руския гранд. Денис Карягин успя да атакува мощно по високия троен блок на Динамо и намали до 16:18. Динамо пак дръпна с 5 точки при 21:16. Георги Братоев пусна хитро топката в полето на съперника, което принуди Сам Деру да атакува в мрежата 19:22. Илия Петков спря с единична блокада атака на Сам Деру – 20:22. При 23:20 Цветан Соколов застана на изпълнение на начален удар и го изпрати в аут – 21:23. Денис Карягин би сервис в мрежата и изведе Динамо до геймбол 24:21. Троен блок спря технична атака на Мирослав Градинаров и Динамо спечели първата част с 25:21.

Възпитаниците на Николай Желязков заиграха много силно и успяха да поведат с 4:1 в началото на втората част. Константин Брянский веднага взе прекъсване за руския гранд. Пайп на Сам Деру и 4:3. Денис Карягин не се стресна от двойната блокада ан Цветан Соколов и Вадим Лихошерстов и с мощна атака я преодоля за 5:3. Троен руски блок спря атака на Денис Карягин за 5:5. Ас на 18-годишният Денис Карягин даде аванс от 2 точки на Нефтохимик 7:5. Ас на Цветан Соколов възстанови равенството при 7:7. Двойна блокада спря атака на Миро Градинаров и Динамо поведе с 9:8. Атака в аут на Иля Власов и бургазлии пак поведоха с 10:9. Атака в центъра на Николай Николов и 11:10. Технична атака на Цветан Соколов възстанови равенството при 12:12. Илия Петков надигра Владимир Съемщиков край мрежата за 13:12. Денис Карягин се справи с двойната блокада за 14:14. Ярослав Подлесних атакува мощно по диагонала от зона 4 за 16:15 за Динамо. Ас на Ярослав Подлесних – 17:15. Николай Желязков взе прекъсване за шампиона на България. Жани Желязков намали до 16:17 с мощна атака. Двойна блокада на Георги Братоев и Николай Николов върна равенството при 17:17. Остра атака на Николай Николов и 18:18. Ас на Миро Градинаров изведе Нефтохимик напред при 19:18. нефтохимик поведе с 21:20 след грешка при разиграването на руснаците. Цветан Соколов възстанови равенството при 21:21 с атака от зона 2 по блокадата. Владимир Съемщиков би сервис в аут и 22:21 за възпитаниците на Николай Желязков. Жани Желязков атакува по диагонала и Нефтохимик поведе с 23:21. Константин Брянский взе прекъсване за московчани. Троен руски блок спря атака на Миро Градинаров 23:23. Цветан Соколов би сервис в мрежата и Нефтохимик стигна до геймбол при 24:23. Миро Градинаров атакува технично за 25:24. Нефтохимик стигна до геймбол №3 при 26:25. Сам Деру разкъсан двойната блокада на бургазлии за 26:26. Цветан Соколов атакува много мощно за 27:26. Жани Желязков изравни при 27:27. Ас на Николай Николов и 28:27. Денис Карягин изведе бургазлии до геймбол №5 – 29:28. Цецо Соколов изравни при 29:29. Троен български блок спря атака на Ярослав Подлесних за 30:29. Блокада на Иля Власов и равенство 30:30. Траен блок спя атака на Миро Градинаров за 31:20. Мощна атака на Цветан Соколов по правата от зона 2 донесе успеха на Динамо във втората част с 32:30.

Българските волейболисти не се отчаяха от негативния завършек на първите два гейма и стартираха устремно в третата част. Георги Братоев и компания поведоха с 4:1, 6:3 и 8:5. Разликата нарасна на 4 точки при 11:7, след като Сам Деру атакува в аут. Георги Братоев пусна топката технично в зоната на Цветан Соколов и 12:7. Константин Брянский взе прекъсване за Динамо. Денис Карягин атакува смело и успешно по правата срещу блокада на Цветан Соколов – 14:10. Дълго разиграване завърши в полза на Нефтохимик след атака по блокадата ан Жани Желязков – 16:11. Цветан Соколов атакува мощно и намали до 16:19. Николай Желязков взе прекъсване за тима от Бургас. Илия Петков изведе Нефтохимик напред при 22:18. Нова атака в центъра на Илия Петков е 23:19. Технична атака на Николай Николов и геймбол за Нефтохимик при 24:20. Мирослав Градинаров атакува през единичната блокада ан Цветана Соколов и донесе успеха на бургазлии в третата част с 25:21.

View this post on Instagram

«ДИНАМО» НАЧИНАЕТ БОРЬБУ В ЛИГЕ ЧЕМПИОНОВ С ПОБЕДЫ Первая победа команды Константина Брянского В первом отборочном раунде Лиги чемпионов обыграли «Нефтохимик» со счётом 3:1 (25:21; 32:30; 21:25; 25:22). Оставшиеся матчи: 29 сентября. «Задруга» - «Динамо», 21.15 1 октября. «Нефтохимик» - «Динамо», 20:00 2 октября. «Динамо» - «Задруга», 20:00. Время указано московское. # #волеибол #volleyballmemes #volleyballmom #volleyballlife #volleyballplayer #volleyballtraining #volley #volleyballmatch #volleyballplayers #volly #volleyballtime #volleyteam #volleyball_player #volleyballislife #volleyballlover #volleyballproblems #volleyball #volleybal #volleyballteam #volleyballhomos #volleyballforlife #volleyboll #vollyball #volleyball #volleyballgame #volleyballlove #volleyballplayers #volleyballers #volleyballpower #volleybal

A post shared by Группа «Volleyball fans» (@volleyballfans_russia) on Sep 28, 2020 at 12:09pm PDT

Волейболистите на Динамо поведоха в началото на 4-ия гейм с 3:0 и 5:3. Цветан Соколов направи 6:4. Николай Николов хвана на единичен блок атака на Цветан Соколов – 6:8. Николай Николов надигра с технична атака Иля Власов за 9:10. Цветан Соколов атакува в аут и 10:10. Нефтохимик поведе с 2 точки след блокаут на Жани Желязков. Динамо изравни при 13:13 след аут в атака на Денис Карягин. Отлична комбинация Георги Братоев – Илия Петков и 15:14 за бургазлии. Сам Деру игра с блокадата и динамо поведе с 16:15. Мощна атака на Цветан Соколов и 17:16 за Динамо. Ас на Сам Деру даде аванс на руския тим от 3 точки при 19:16. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Цветан Соколов атакува аут и бургазлии намалиха до 18:19. Владимир Съемщиков атакува през центъра за 20:18. Нова атака в аут на Цветан Соколов и равенство при 20:20. Денис Карягин атакува по острия диагонал от зона4 в мрежата – 20:21. Илия Петков хвана на единичен блок атака на Иля Власов – 21:21. Единична блокада на Сам Деру срещу атака на Жани Желязков и мачбол за Динамо при 24:22. Успешен пайп на Ярослав Подлесних донесе успеха на руския тум в 4-ата част с 25:22 и в мача с 3:1 гейма.

За шампионите Жани Желязков бе най-резултатен с 15 точки (52% ефективност в атака). 18-годишният Денис Карягин добави 13 точки (1 ас, 1 блок, 52% ефективност в атака, 23 % перфектно и 23% позитивно посрещане). Илия Петков се отличи с 12 точки (1 ас, 1 блок, 77% ефективност в атака).

Цветан Соколов имаше най-голям принос за победата на Динамо със силна игра и 23 точки (2 аса, 3 блока, 50% ефективност в атака). Ярослав Подлесних добави 13 точки (1 ас, 2 блока), а Сам Деру се отчете с 12 точки (1 ас, 2 блока).

ДИНАМО, МОСКВА (РУСИЯ) – НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:1 (25:21, 32:30, 21:25, 25:22)