Астън Вила с четвърта поредна победа (видео)

Астън Вила записа четвърта поредна победа от началото на сезона, въпреки че две от тях бяха в Купата на Лигата. Във втория си шампионатен мач бирмингамци стигнаха до класическото 3:0 при гостуването си на Фулъм. Лондончани записаха трета поредна загуба, като на този етап се очертават като фаворит за изпадане веднага след завръщането си във Висшата лига.

Тимът на Дийн Смит реши мача много рано, след като до 15-ата минута водеше с два гола, а третото попадение реализира в началото на втората част.

Джак Грийлиш откри резултата след четири минути игра. Той бе изведен отлично от Макгин и преодоля Ареола. Защитата на домакините зпитваше сериозни проблеми и в 15-ата минута бе матирана отново, а Грийлиш пак бе замесен. Той изведе Магкин, а шотландецът намери Хурихейн за втория гол в мача.
До почивката Вила пропусна няколко положения да увеличи преднината си, но в началото на второто полувреме стигна до трети гол. След центриране от фаул на Хурихейн защитата на Фулъм се изтегли, а за Тайрън Мингс остана да засече топката към мрежата.
След като губеше с 0:3, тимът на Скот Паркър се активизира. Попадение на Рийд бе отменено след дълго разглеждане с ВАР. Съдията прецени, че е имало нарушение на Митрович. Лондончани обаче заиграха доста по-добре и създадоха няколко положения, които не успяха да реализират. Митрович на няколко пъти стреля с глава, а малко преди края удар на Джо Брайън завърши в гредата, след като Мартинес успя да отклони топката.