Ливърпул писа седмица на Линкълн, Сити с трудна победа (видео)

Резервите на Ливърпул вкараха седем гола на третодивизионния Линкълн Сити. Мърсисайдци спечелиха с 7:2 като гост и се класираха за осминафиналите в Купата на Лигата, където ще се изправят срещу Арсенал.

Манчестър Сити доста по-трудно преодоля третия кръг. “Гражданите” победиха Борнемут с 2:1 на “Етихад”, а решителното попадение реализира Фил Фодън 15 минути преди края. По-рано през деня и Астън Вила постигна успех в турнира след 3:0 като гост на Бристол Сити.

Юрген Клоп даде почивка на повечето си основни играчи. Единствено Ван Дайк бе оставен от тима, победил Челси преди няколко дни. Нидерландецът бе изваден на почивката, когато Ливърпул водеше с 4:0. Новото попълнение Диого Жота дебютира като резерва. Португалецът влезе в игра в 57-ата минута на мястото на младия Харви Елиът.

Три от първите четири гола в мача станаха с удари извън наказателното поле. Шакири откри резултата в деветата минута, след това се разписа Минамино, а после Къртис Джоунс на два пъти порази вратата на Линкълн преди почивката. В самото начало на втората част Минамино отбеляза второто си попадение в мача. Домакините стигнаха до гол след час игра, след като Едън се разписа. Последваха голове на Груич и Монтсма за Линкълн преди Ориги да завърши фиестата минута преди края.
Манчестър Сити имаше далеч повече проблеми срещу втородивизионния Борнемут. 17-годишният Лиъм Делап дебютира с гол за “гражданите”. Той откри резултата в 75-ата минута, но четири минути по-късно Сам Стъриджи изравни. Фоудън донесе победата на Пеп Гуардиола, след като топката стигна до него след удар на Марез, който завърши в гредата. След почивката, при резултат 1:1, в игра се появиха Де Бройне и Стърлинг.