Севиля повали Кадис в края (видео)

Само няколко дни след драматичната загуба от Байерн (Мюнхен) в спора за Суперкупата на Европа, Севиля започна с победа кампанията си в Ла Лига. Тимът на Юлен Лопетеги стигна до успех с 3:1 при визитата си на новака Кадис, въпреки че до 90-ата минута резултатът беше 1:1.

Решаващото второ попадение за андалусийци отбеляза Мунир Ел Хадади, а дълбоко в добавеното време Иван Ракитич сложи точка на спора с първия си гол, след като се завърна в отбора. Преди това Салвадор Понсе бе дал аванс на домакините, а Люк де Йонг изравни в 65-ата минута.
В началото гол на Лукас Окмапос беше отменен заради засада, а Оливер Торес уцели гредата, след като вече беше преодолял вратаря на Кадис Алберто Мартинес. Ракитич също пропусна добра възможност да изведе севилци напред.

В 48-ата минута ветеранът Алваро Негредо свали топката с глава за Понсе, който с атрактивен удар я насочи под гредата - 1:0. Секунди след гола Негредо можеше да накаже бившия си отбор, но Ясин Буну спаси.
В 65-ата минута Де Йонг засече с глава центриране на Хесус Навас и изравни. В самия край на редовното време комбинация между резервите Жоан Жордан и Ел Хадади завърши с втори гол във вратата на Кадис. Домакините рухнаха и в последните секунди Ел Хадади подаде на празна врата на Ракитич, който оформи успеха на Севиля.

Андалусийци са в средата на класирането с 3 точки, но са изиграли само един мач. За Кадис това е втора загуба от три кръга.