Кадис спечели сблъсъка на новодошлите в Ла Лига (видео)

Отборът на Кадис надви като гост с 2:0 Уеска в среща от втория кръг на Ла Лига. Това беше схватка между два от дебютантите в испанския елит. Гостите от Андалусия вкараха в началото на първото и в края на второто полувреме чрез Алваро Негредо и Хорхе Помбо.
В десетата минута гостите отбелязаха почти от нищото. Алекс центрира отдясно, а вратарят Андрес Фернандес не успя да улови лесна топка, предоставяйки я на Алваро Негредо. Опитният нападател с лекота насочи в мрежата за 0:1. Домакините реагираха с продължително и често владение на топката, но без чисти голови възможности.
И след почивката южняците продължиха да се защитават добре. В 82-ата Хорхе Помбо украси силния си мач с второ попадение за “жълтата подводница”. Резервата Филип Малбашич направи страхотен рейд отляво, излъга бранител и центрира на далечната греда, където Помбо вкара с глава.