Седем играчи от Фламенго са с коронавирус

Седем футболисти на Фламенго са поставени под изолация в хотел в Еквадор заради положителни проби за коронавирус. Бразилският футболен гранд тази нощ гостува на Барселона в Гуаякил в мач от четвъртия кръг в група "А" турнира за Копа Либертадорес.

Фламенго е в страната от миналата седмица, като в четвъртък защитаващият трофея си клуб от Рио де Жанейро допусна тежка загуба с 0:5 в друг мач от групата от Индепендиенте в Кито. Още в неделя от бразилския клуб съобщиха, че шестима играчи от състава са инфектирани с COVID-19, а след повторните проби в понеделник стана ясно, че има и седми заразен футболист. От Фламенго не съобщиха имената за положителните проби, но сред тях е бившият полузащитник на Атлетико Мадрид и Ювентус Диего Рибас, който го потвърди в социалните мрежи. Той съобщи, че се чувства отпаднал и има болки в гърлото.

Организаторите на Копа Либертадорес заявиха, че мачът между Барселона и Фламенго ще се състои по програма, а от бразилския клуб организират специален полет, с който към състава в Гуаякил по спешност ще се присъединят четирима футболисти от Рио де Жанейро. Освен положителните проби за COVID-19 шампионите имат и други сериозни кадрови проблеми. Голмайсторът на тима Габриел Барбоса, крилото Педро Роча и вратарят Диего Алвеш са контузени, а защитникът Густаво Енрике е наказан, след като получи червен картон при поражението срещу Индепендиенте.