Пирин (Благоевград) се измъкна в Горна Оряховица (видео)

Отборът на Пирин (Благоевград) постигна изключително труден успех с 2:1 над Локомотив (Горна Оряховица) в среща от седмия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за "орлетата" реализираха Красимир Станоев (42) и Джон Аийна (76). Точен за домакините бе Владислав Мирчев (57).
Първата интересна ситуация в двубоя дойде в седмата минута, когато Антон Карачанаков опита техничен удар, който бе майсторски спасен от Християн Христов.
В 27-ата минута отново крилото на "орлетата" Антон Карачанаков шутира от далечна дистанция, но стражът на "железничарите" успя да избие в ъглов удар.
В 38-ата минута Таушанов засече с глава центриране от фаул, кълбото се отби в крака на Николай Бодуров и полетя към вратата на Петър Петров, но стражът на "орлетата" се справи със ситуацията.
В 42-ата минута гостите от Благоевград стигнаха до първото попадение в срещата. Антон Карачанаков изведе Красимир Станоев очи в очи с Христов, а халфът успя да се разпише с техничен удар.
В 57-ата минута домакините стигнаха до изравнителното попадение, след като Виктор Митев центрира към Владислав Мирчев, който не пропусна да накаже грешката в защитата на "зелените".
В 65-ата минута Пламен Тенев с глава затрудни Петър Петров, който чукна с пръсти топката, която се отби в гредата и излезе в корнер.
В 76-ата минута играчите на Пирин (Благоевград) стигнаха до втори гол, след като Джон Аийна изключително майсторски с глава матира вратаря на Локо (ГО).
До края на срещата гостите се опитаха да стигнат до точката, но опитната отбрана на Пирин се справи и помогна за важния успех в Горна Оряховица.
Отборът на Уорън Фийни събра актив от 13 точки, което ги постави на пето място във временното класиране на Втора лига. Локомотив остава на дъното с едва 2 пункта.

ЛОКОМОТИВ (ГО) - ПИРИН (БЛ) 1:2