Локомотив (Пд) не допусна изненада във Велико Търново (видео)

Извънредно: карантинираха цял отбор от efbet Лига

Локомотив (Пловдив) не допусна изненада в гостуването си на Етър и постигна успех с 3:1 на стадион "Ивайло". Среща бе от 6-ия кръг на efbet Лига. Димитър Илиев (25) изведе пловдивчани напред, а Преслав Боруков (33) изравни. В добавеното време на първата част Диниш Алмейда (45+2) отново даде аванс на "смърфовете". Георги Минчев (86) отбеляза трети гол във вратата на Анатоли Господинов. Червени картони пък получиха Антон Огнянов (79) и Валентино Пулиезе (81). Срещата бе под сериозна въпросителна и имаше огромна вероятност да бъде отложена, след като вчера стана ясно, че няколко играчи и служители на великотърновци са дали положителни проби за COVID-19.

Поради тази причина целият отбор на Етър бе поставен под карантина от РЗИ - Велико Търново. Днес обаче РЗИ взе решение да освободи тима от карантина.

От Локомотив (Пловдив) до последно се готвеха за провеждане на срещата и дори обявиха групата си за мача.

Според разпоредбите на БФС, при 10 заразени в даден клуб, мачът се отлага. В Етър обаче положителните проби са седем - 6 футболисти и 1 служител на клуба. След изтощаващия мач на Локомотив срещу Тотнъм в четвъртък, наставникът на "смърфовете" Бруно Акрапович направи няколко промени в стартовия си състав. На пейката седнаха Лукас Салианс, Бирсент Карагарен и Анте Аралица. На тяхно място в игра видяхме Николай Николаев, Кристиан Илич и Георги Минчев. Последният отбеляза и историческото попадение за пловдивчани във вратата на Тотнъм.

Първите десет минути на двубоя не предложиха нищо интересно пред двете врати, а играта се развиваше главно в центъра на терена. В 15-ата минута лоша комуникация между Мартин Луков и Лукас Масоеро позволи на Преслав Боруков да се отскубне от опеката на защитника. Стражът на Локомотив излезе предвидливо извън наказателното си поле, за да скъси ъгъла за удар пред Боруков. Нападателят на Етър надбяга Масоеро и стреля, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 18-ата минута Умарбаев изпълни ъглов удар с центриране към втора греда, където Диниш Алмейда игра с глава, но стреля в аут. 19-ата минута гостите от Пловдив бяха близо до гола, но удар на Георги Минчев срещна гредата. Нападателят на Локомотив получи прекрасно подаване в наказателното поле от Димитър Илиев. Минчев се освободи от Георги Купенов още с поемането на топката и се озова очи в очи с Анатоли Господинов. Последва удар на нападателя, който срещна десния страничен стълб на вратата.

В 25-ата минута Локомотив поведе в резултата с гол на своя капитан Димитър Илиев. Николай Николаев намери Парвиз Умарбаев в наказателното поле, таджикът центрира към втора греда, където Митко Илиев стреля с глава от няколко метра. Анатоли Господинов успя да парира удара на нападателя, но при добавката Илиев беше безкомпромисен.
В 32-ата минута Димитър Илиев направи сериозен пропуск пред вратата на Етър след добро подаване на Момчил Цветанов. Чико центрира по земя в наказателното поле, където Илиев пробва да прехвърли технично Господинов. Вместо това топката излезе в аут. Минута по-късно Етър заличи пасива си с гол на Преслав Боруков. Огромна заслуга за попадението има Стелиян Добрев, който се разходи между защитниците на Локомотив. Добрев финтира Умарбаев, след което премина през Алмейда, Масоеро и накрая Петрович, за да пусне пас към Боруков, а нападателят от няколко метра да насочи топката във вратата.
В 39-ата минута Умарбаев стреля в Анатоли Господинов директно от фаул. Веднага след това домакинитеимаха претенции за дузпа. Милчо Ангелов овладя подаване в наказателното поле и шутира мигновено. На пътя на топката се хвърли Милош Петрович, а топката се удари в лакътя му, който бе прибран до тялото.

Във втората минута на добавеното време на първата част Локомотив отново поведе. Умарбаев центрира от ъглов удар, а Диниш Алмейда се извиси над всички и насочи с глава във вратата на Господинов.
Второто полувреме започна с удар от далечна дистанция на Кристиан Илич, който Господинов успя да отрази. В 59-ата минута влезлият на почивката Бирсент Карагарен стреля по земя, но не затрудни стража на Етър. В 70-ата минута Карагарен комбинира с Георги Минчев, а последният заложи на силата, вместо да насочи топката във вратата на Етър. Пет минути по-късно Антон Огнянов постави топката на главата на Преслав Боруков. Нападателят надскочи лесно нисичкия Момчил Цветанов, но ударът му с глава премина над горната греда.

В 79-ата минута Антон Огнянов остави Етър с човек по-малко на терена. Крилото получи втори жълт картон за невъздържана реакция след нарушение срещу Бирсент Карагарен. Това доведе до червен картон за Огнянов, който напусна терена преждевременно.
В 81-ата минута численото равенство на терена беше изравнено. Влезлият в 61-ата минута Валентинто Пулиезе получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение в средата на терена, което ядоса спортният директор на "смърфовете" Георги Иванов-Гонзо, наблюдаващ мача от ВИП ложата. Веднага след този епизод домакините можеха да изравнят, но ударът на Милчо Ангелов попадна право в ръцете на Мартин Луков.
В 86-ата минута Георги Минчев сякаш сложи точка на спора с трети гол във вратата на Господинов. Нападателят получи подаване от Лукас Салинас и от метър и половина нямаше как да сбърка. Така Локомотив се изравни по точки с Лудогорец (12) и заема трета позиция. "Орлите" обаче играят с ЦСКА-София по-късно тази вечер.

ЕТЪР - ЛОКОМОТИВ 1:3