Берое поведе в efbet Лига след наказателна акция срещу Черно море

Берое излезе на върха в efbet Лига преди изиграването на всички срещи от кръга след нова изразителна победа. Този път възпитаниците на Димитър Димитров-Херо разбиха Черно море с 4:0, а можеха да постигнат и още по-изразителен успех.
Кукула (39, 51) изведе домакините напред, а през второто полувреме отново той удвои. Иван Минчев (58) отбеляза трети гол във вратата на Георги Георгиев. Алиун Фал (68) също отбеляза дежурния си гол. С три асистенции днес се отчете Крум Стоянов, а през второто полувреме Исмаил Иса получи червен картон.
Футболистите на Димитър Димитров записаха 4 победи и 2 равенства в досегашните си 6 мача от кампанията и вече имат актив от 14 точки, което временно ги изведе на първо място в класирането. Цели петима важни футболисти за заралии пропуснаха мача. Това са Душан Перниш, Карлос Охене, Радослав Апостолов, Александър Василев и Кийлън Лебон, които са с контузии.
Черно море продължава да играе колебливо от началото на сезона, но в последния кръг се представи силно срещу ЦСКА-София и може да съжалява, че изпусна победата.
В първите минути на двубоя не станахме свидетели на нито един точен удар или опасност пред една от двете врати. Берое бе по-активен и задържаше повече топката. В 20-ата минута Исмаил Иса изскочи зад защитата на домакините, след което стреля. Християн Василев обаче внимаваше и изби в ъглов удар. В 26-ата минута звездата на "моряците" Родриго получи разтежение, което доведе до негова принудителна смята. В игра се появи Денислав Ангелов.
В 30-ата минута Георги Георгиев показа неувереност при центрирана топка. Топката достигна до Ибрахима Конте на границата на наказателното поле, а последният опита да прехвърли националния страж. За късмет на Георгиев топката прелетя над вратата.
Три минути по-късно Иван Минчев пласира много добро центриране към втора греда, където Теди Мезаг се извиси и нанесе удар с глава. Топката премина покрай лявата греда.
В 39-ата минута Берое нанесе своя удар. Александър Цветков намери Крум Стоянов с блестящ диагонален пас по въздуха. Левият бек на заралии сякаш беше в положение на засада, но си поведе топката и намери с центриране по земя Кукула. Нападателят стреля веднага от движение и прати топката в горния десен ъгъл на вратата.
В 48-ата минута Иван Минчев пробва късмета си с удар от далечна дистанция, който беше доста неточен. 120 секунди по-късно Виктор Попов подаде по земя в наказателното поле, където Денислав Ангелов атакува топката и шутира, но в аут.
В 51-ата минута Кукула отбеляза своя втори гол в мача и втори с екипа за заралии. Нападателят се пласира добре в наказателното поле, където засече с глава хубаво центриране на Крум Стоянов.
В 57-ата минута Алиун Фал комбинира добре с Ибрахима Конте. Крилото нанесе мигновен удар, който обаче не намери очертанията на вратата.

В 58-ата минута заралии се възползваха от неразборията в защитата на Черно море. Октавио пусна пас зад гърба на защитата към Алиун Фал. Нападателят влезе в наказателното поле, а Георги Георгиев излезе от вратата си, за да пресече пътя на топката. Фал се оказа по-бърз, обърна се и комбинира с Иван Минчев, който с удар от границата на наказателното поле прати топката в опразнената врата.
В 65-ата минута Исмаил Иса получи червен картон. Нападателят на "моряците" беше изгонен след единоборство с Георги Ангелов, при което Иса, паднал на земята, вдигна крака си в опит да удари футболиста на Берое. В 67-ата минута Християн Василев парира удар на Васил Панайотов от фаул.

В 68-ата минута Алиун Фал също отбеляза дежурния си гол. Крум Стоянов пък записа трета асистенция в мача, след като центрира остро по земя в наказателното поле, а там Фал засече във вратата на Георги Георгиев.
В 80-ата минута Цветомир Панов изчисти топката пред голлинията след удар на Гаюс Макоута.