Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Балкан победи Берое на приятелския турнир в Ботевград

Балкан победи Берое (Стара Загора) със 71:70 и завърши на второ място на приятелския баскетболен турнир в памет на легендата Георги Христов в Ботевград. Това беше генерална репетиция за ботевградчани преди квалификациите в Шампионската лига през следващата седмица, които ще се проведат в "Арена Ботевград".

Рилски спортист спечели надпреварата още снощи, след като постигна две победи над Балкан и Берое.
Това е четвърто поредно издание на турнира в памет на легендата на Балкан и българския баскетбол Георги Христов. Тази година турнирът се провежда без публика заради пандемията от COVID-19.

Георги Христов остави завинаги следа в историята на българския баскетбол и ботевградския клуб. Той прекарва цялата си състезателна кариера с екипа на Балкан като става шампион (1974 година) и носител на Купата на България (1970) с първия шампионски отбор на Балкан.

С националния отбор на България Белята, както го наричаха всички, е участник в множество европейски и световни турнири, като два пъти в избиран в Идеалния отбор на Европа.