Джокович се пребори с Крайнович и достигна до 1/4-финалите в Рим

Четирикратният шампион Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 3,854 милиона евро.
Водачът в схемата надделя над сънародника си Филип Крайнович със 7:6(7), 6:3 за малко повече от два часа игра. В следващата фаза Ноле ще играе срещу победителя от срещата между Лоренцо Мусети и Доминик Кьопфер.
Джокович навакса ранен пробив пасив, а в оспорвания тайбрек изоставаше с 1:4 точки, но стигна до обрат, за да вземе първия сет.
Във втората част той рано пое контрола след пробив в третия гейм, а след това затвори мача с още един пробив.
Джокович има 28 победи в 29 мача през сезона, като единственото му поражение дойде след дисквалификация на Откритото първенство на САЩ заради неволен удар с топка срещу съдия на линията при завършено разиграване.