Унай Емери се завърна в Ла Лига с реми (видео)

Отборите на Виляреал и Уеска направиха 1:1 в мач от първия кръг на испанската Примера, игран на “Естадио де ла Серамика”. В основен герой в двубоя се превърна новото попълнение на арагонския тим Пабло Мафео, който отбеляза гол и стана причина за дузпа в полза на “жълтите”. Това беше дебютен мач за новия треньор на Виляреал Унай Емери, който се завърна в Испания след странство във Франция и Англия.
В първия половин час от срещата “жълтите” играха по-силно и две техни попадения бяха отменени. В 17-ата минута Пако Алкасер попадна в положение на засада, а пет миути по-късно Раул Албиол беше в нередовна позиция секунда преди топката да попадне в мрежата. След паузата за пиене на вода арагонският тим създаде няколко добри ситуации и оползотвори една от тях. В 42-ата Хуан Карлос тръгна от центъра и подаде прекрасно към Пабло Мафео, който реализира с прецизно насочване - 0:1.
Втората част започна с две голови ситуации пред вратата на домакините. "Подводницата" се върна в играта след наивна дузпа в средата на полувремето. Мафео игра с ръка и след консултация с ВАР съдията посочи бялата точка. Жерард Морено реализира от 11-те метра за 1:1. До края и двата тима имаха своите шансове за победа. В добавеното време гол на гостите не беше зачетен заради засада.