По-малкият Краев прави фурор пред щаба на Левски

Отборът на Хебър (Пазарджик) записа трети пореден успех във Втора лига и се изкачи на трето място във временното класиране. Играчите на Николай Митов разбиха с 4:0 Янтра (Габрово) в домакинството си от 6-ия кръг на първенството. Страхотен мач за "зелените" направи Андриан Краев (12, 24, 60), който отбеляза първия си хеттрик в своята кариера. Братът на национала Божидар Краев играе много силно от началото на сезона, а днес три пъти прати топката в мрежата на вратаря Иван Гошев.
Четвъртото попадение за Хебър бе дело на Жак Пехливанов в 55-ата минута.
Интересното е, че треньорът на Левски Георги Тодоров, помощникът му Живко Миланов, администраторът на "сините" Райко Якимов и бившият капитан на отбора Веселин Минев гледаха мача от трибуните на "Георги Бенковски".

Ники Митов направи само една промяна в състава от победата с 5:2 над Септември (София) преди паузата заради мачовете на националния отбор. Мартин Вълчинов замени Йордан Тодоров. Александър Любенов бе вратар, а Цветелин Тонев, Томислав Папазов, Ивайло Тодоров и Тодор Гочев бяха защитниците. Вълчинов, Каракашев, Жак Пехливанов, Димитър Законов, най-добрият на терена Андриан Краев и Живко Петков бяха останалите титуляри.

Краев, който миналата година играеше опорен халф, а през тази кампания игра зад нападателя, даде аванс на Хебър още в 12-ата минута. 21-годишният футболист използва физиката си и надигра защитата на гостите. Малко по-късно в 24-ата минута Краев отбеляза втори гол, нещо което му се случва за първи път в професионалния футбол.
Плеймейкърът на "зелените" обра овациите на публиката в Пазарджик в 33-ата минута, когато с прекрасен пробив мина на парад през защитата и върна топката към Живко Петков, но нападателят стори по-трудното и пропусна.
Християн Кожухаров пък пропусна най-доброто положение за Янтра преди почивката, а веднъж и гредата помогна на домакините.

Втората част започна с два бързи гола за Хебър. Жак Пехливанов се разписа отдалеч в 55-ата минута, а пет минути след него Краев вкара своя хеттрик. Той първо удари горната греда след удар с глава, а след това се разпиша отново с глава при добавката.
След това попадение домакините намалиха оборотите, а след влизането в халфовата линия на младия Иво Иванов, брат на Станислав Иванов от Левски, гостите започнаха да играят повече с топката.

Това позволи на Янтра да създаде и две чисти възможности, но Християн Кожухаров пропусна първата част, а Емил Колев също изпусна да отбележи почетното попадение.

Така в последните си три мача на своя стадион Хебър отбеляза 12 попадения, а сега предстои гостуване на Септември (Симитли). Играчите на Митов са трети с 11 точки от пет мача.

Гостите от Янтра пък допуснаха четири гола и в третото си поредно гостуване за сезона, но в предните визити на Пирин (
1:4
) и Струмска слава (
2:4
) винаги се разписваха.
Тимът от Габрово има две поредни домакинства срещу Септември от София и Септември от Симитли. Габровци останаха с шест точки от пет срещи.
ХЕБЪР - ЯНТРА 4:0
1:0 Краев (12)
2:0 Краев (24)
3:0 Пехливанов (55)
4:0 Краев (60)