"Викингите" разгневиха "червените дяволи" и стана страшно за тях (видео)

Белгия оглави еднолично класирането в Група 2 на Лига "А", след като разби с 5:1 Исландия на стадион "Крал Бодуен". "Викингите" само разгневиха своя домакин, след като поведоха в резултата с гол на Фридйонсен в 11-ата минута, дошъл след рикошет в Денайер, след който топката придоби неочаквана траектория. Тимът на Роберто Мартинес обаче успя да направи пълен обрат още до почивката. Аксел Витсел изравни само две минути след попадението на гостите, довкарвайки, след като стражът на Исландия изби в напречната греда удар от фал на Мертенс. Отбраната на исландците си помисли, че топката е изчистена пред голлинията, но главният рефер даде сигнал за гол. Миши Батшуай направи 2:1 в 17-ата минута с добавка отблизо.

След почивката Дрис Мертенс (50') направи 3:1 след перфектно подаване на Де Бройне и изстрел в близкия ъгъл. Батшуай (69') и Жереми Доку (80') довършиха "викингите" с още два гола. Първият засече атрактивно с пета подаване на резервата Версхарен, а 18-годишният Доку направи чудесен солов пробив и стреля в далечния ъгъл за крайния резултат.
Така Белгия записа втора победа от два мача и вече има шест точки. Исландия е на дъното.