Кристиано Роналдо с поредно историческо постижение

Мегазвездата на Португалия и Ювентус Кристиано Роналдо записа поредно историческо постижение срещу името си.

Нападателят на "мореплавателите" отбеляза и двата гола за успеха с 2:0 над Швеция като гост в двубой от Лига А, група 3 на Лигата на нациите и така стана първият европеец със 100 гола за националния си отбор. До този момент единственият футболист с над 100 попадения за националния отбор беше иранската легенда Али Даеи, който има 109, но оцеляването на рекорда му е вече въпрос на време.
Роналдо пропусна първия мач на Португалия в Лигата на нациите заради инфекция на крака след ужилване от пчела, но тази вечер се завърна триумфално на терена.
Гостите от Иберийския полуостров имаха предимство, а допълнително бяха улеснени от факта, че шведите останаха с човек по-малко в края на първото полувреме.
Първото полувреме премина сравнително равностойно, като по-добрите възможности бяха за португалците. Роналдо пропусна на два пъти да отбележи юбилейното си попадение номер 100. Всичко обаче свърши в добавеното време, когато Густав Свенсон влезе грубо в краката на Жоао Моутиньо получи втори жълт картон, а Португалия - правото да изпълни пряк свободен удар.
Зад топката застана Роналдо, която я прати директно в мрежата за своето юбилейно попадение.След паузата португалците удариха греда в 61-ата минута чрез Бруно Фернандеш. В 72-ата интригата свърши.
Комбинация между Жоао Феликс и Роналдо завърши с гол №101 за португалеца с националния екип. В последвалите минути до края и Феликс можеше да запише името си сред голмайсторите, но нямаше шанс. Така Португалия записа втори успех в групата и поведе пред Франция само спо показатал голова разлика.

Швеция - Португалия 0:2

0:1 - Кристиано Роналдо 45
0:2 - Кристиано Роналдо 72