Григоре сред героите за Румъния за победа в голово шоу с Австрия (видео)

Защитникът на Лудогорец Драгош Григоре бе един от героите за националния отбор на Румъния, който постигна важна победа с 3:2 като гост на Австрия в група 1, Лига "В" в Лигата на нациите. Това бе първи успех за северните ни съседи в групата. Григоре пък отбеляза втория гол за своя тим в срещата.

Румъния поведе още в 3-ата минута. Флоринел Коман напредна и подаде на Денис Алибек пред наказателното поле, който с удар по земя прати кълбото в мрежата за 0:1.

Австрия обаче бързо успя свали за Юлиан Баумгартлингер, който от воле вкара за 1:1.

Гостите обаче си върнаха преднината в 51-ата минута. Тогава след центриране от фаул Влад Кирикеш продължи с глава към Драгош Григоре, който овладя пред вратарското поле и отблизо бе точен за 1:2.

В 70-ата минута румънците вкараха и трети гол. Алекнадру Максим се възползва от грешка в отбраната на домакините, отне топката и с прехвърлящ удар бе точен за 1:3.

В края на мача домакините върнаха едно попадение. Лайнер центрира отляво за Карим Онисиуо, който с глава направи резултата 2:3.

Румъния обаче удържа победата в оставащото време и събра събра актив от 4 точки и поведе в класирането в групата. Австрия отиде на 2-ото място с 3 спечелени точки.