Матей Казийски заби 18 точки, но Верона загуби от Падуа

Воденият от бившия национален селекционер Радостин Стойчев тим на Блу Волей (Верона) отстъпи като домакин на Киоене (Падуа) в поредната предсезонна контрола. "Жълтосините" завършиха в двубоя с волейболистите на Якопо Кутини при резултат 1:3 (25:22, 20:25, 23:25, 21:25)

В четвъртък (10 септември) Верона ще търси реванш, в следващата среща с характер на съвместна тренировка.

Българската волейболна звезда Матей Казийски изигра отличен мач, като се разписа с 18 точки. Младият национал Аспарух Аспарухов приключи с 10 точки, а французинът Стефан Бойер бе над всички с 19 точки

За съперника словенският национал Тончек Щерн бе топреализатор с 21 точки, Себастиано Милан се отчете с 18 точки

"Мачът беше много важен тест за намиране на ритъм, и двата отбора играхме на високо ниво. Падуа боравеше по изключителен начин с топката при посрещане и вдигане, докато ние не можахме да се справим на сервис. Въпреки добрите ни проценти като цяло и гейма, който спечелихме в началото, не успяхме да се върнем в играта. Два гейма бяха много стегнати и балансирани, но пропуснахме финалния спринт. Освен резултата, който беше добър до определен момент, тази контрола ни показа къде се намираме. Като цяло съм доволен от представянето на момчетата, но изглеждахме прекалено изплашени от атаките на съперника от зона 4. Имаме още една седмица да потренираме, в това време ще срещнем отново Падуа", заяви Радостин Стойчев след мача.