България U18 тръгна с лесна победа над Белгия на Европейското (видео)

Националният волейболен отбор на България за юноши до 18 години започна с чиста и сравнително лесна победа участието си на Европейското първенство за тази възраст в Италия. Момчетата на селекционера Мартин Стоев биха без особени проблеми връстниците си от Белгия с 3:0 (25:17, 25:21, 25:23) в първия си мач от Група I на турнира, игран тази вечер в зала "Вила д'Агри" в Марзиковетере.

11 България U18 тръгна с лесна победа над Белгия на Европейското
По-късно тази вечер от 21,00 часа българско време е втората среща от групата между домакините от "Скуадра адзура" и Турция.
По този начин младите български "лъвчета" направиха сериозна заявка за класиране на полуфиналите на Евроволей 2020. Втория мач на България е срещу турците в понеделник (7 септември) отново от 18,00 часа българско време. След това от 21,00 часа ще играят Италия и Белгия.

Играчите на Мартин Стоев доминираха през по-голямата част от срещата. Водещ елемент за успеха бе сервисът, изпълнен от Георги Татаров. В първия гейм двата тима тръгнаха равностойно, но след 7:7 серия на "лъвчетата" доведе до стабилна преднина от 12:7. Впоследствие, българските момчета не срещнаха трудности и затвориха гейма при 25:17. Във втората част играта започна идентично, като ключов момент бе средата на гейма. Двата отбора бяха близо един до друг, но българите отново бяха по-добрите и успяха да поведата с 2:0 след 25:21. Третият гейм тръгна повече от отлично за България - 8:1. Младите "трикольори" доминираха през почти цялото време и държаха съперника далече, но в края на гейма и мача белгийците се мобилизираха и вкараха интрига. Играчите на Мартин Стоев, обаче, бяха по-устойчиви и хладнокръвни и излязоха от ситуацията, записвайки чиста победа след 25:23.

Над всички за българския тим бе Александър Николов, който изигра страхотен мач и заби 23 точки (3 блока, 2 аса, 78% ефективност в атака и 73% позитивно посрещане) за победата. Георги Татаров (1 блок и 46% ефективност в атака) и Ерик Стоев (3 блока, 1 ас, 50% ефективносст в атака и 57% позитивно посрещане) добавиха 12 и 11 точки. За Белгия Фере Режерс се отчете с 14 точки.

БЕЛГИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:3 (17:25, 21:25, 23:25)
БЕЛГИЯ: Тийл Ван Луверен 2, Фере Режерс 14, Ленерт Белярт 8, Сиетсе Де Бройн 4, Симон Влахович 3, Сенне Гифорд 3 - Зибрен Петерс-либеро (Яспер Верхаме 1, Антъни Мога, Жипе Шрьовен)
Старши треньор: МАЙКЕ МОЯЕРТ
БЪЛГАРИЯ: Стоил Палев 3, Георги Татаров 12, Александър Николов 23, Ерик Стоев 11, Ивайло Дамянов 4, Лазар Бучков 5 - Калоян Вълчинов-либеро (Борислав Николов, Венислав Антов, Владимир Гърков)
Старши треньор: МАРТИН СТОЕВ.