Германия и Испания не се победиха в сблъсъка на гигантите (видео)

Отборите на Германия и Испания завършиха 1:1 в дербито от първия кръг на турнира Лига на нациите в двубой от Лига "А", група 4, който се изигра пред празните трибуни на стадиона в Щутгарт. В другия мач от групата се срещнаха съставите на Швейцария и Украйна.

Голът за Бундестима отбеляза Тимо Вернер в 51-ата минута. Хосе Гая изравни за Испания в добавеното време.

Двубоят започна с очакван опит за домакински натиск, но испанците пресираха високо съперника и не позволяваха да се стига до опасни ситуации пред вратата на Де Хеа. Постепенно гостите изравниха играта и се стигна до първия опит за обстрел на вратата, извършен от Хесус Навас. Първата възможност пред Германия се откри в 11-ата минута, когато Кроос видя непокрития Керер в наказателното поле и центрира. Футболистът на Бундестима отправи удар с глава, но Де Хеа изчисти в ъглов удар. в 14-ата минута Де Хеа отново се намеси добре след удар на Дракслер от подобна позиция.
В 18-ата минута отново вратарят на Испания с добра намеса предотврати попадение, след като Сане стреля изненадващо от границата на наказателното поле. В 23-ата минута и испанците стигнаха до добра възможност, но след удар отблизо на Серхио Бускетс топката попадна право в ръцете на вратаря Кевин Трап.
Пет минути след това Феран Торес опита удар от границата на наказателното поле, но над вратата на домакините.
В 36-ата минута Тимо Вернер получи топката в опразнената половина на Испания, напредна и стреля, но топката премина над вратата.
В самия край на първата част Трап отрази удар с глава на Родриго, като това беше последната интересна възможност през първата част.
Второто полувреме започна с ново положение пред вратата на Германия. Домакините не успяха да изнесат добре топката и това позволи на Родриго да отправи удар, но Трап спаси. В следващите минути Бундестима взе инициативата на терена и скоро стигна до откриване на резултата.Госенс напредна отляво и отправи топката по земя в наказателното поле. Там Тимо Вернер успя да я поеме, преодоля двама играчи на Испания и с хубав удар по тревата намери вратата на Де Хеа за 1:0. Малко по-късно отново Вернер на два пъти се оказа в центъра на събитията. В първия случай обаче той се оказа в засада, а във втория не намери вратата след подаване на Сане.
Гостите вдигнаха осезаемо оборотите и тръгнаха по-смело в нападение. В 65-ата минута Фабиан Руис изскочи очи в очи с Трап, но вратарят на Бундестима отрази удара му. Пет минути по-късно и Тиаго Алкантара стреля мощно извън наказателното поле, но топката мина покрай вратата.
Германците обаче нямаха намерение да оставят инициативата на гостите и бързо си върнаха притежанието на топката. В 78-ата минута Зюле засече с глава топката след центриране от фаул, но не намери очертанията на вратата. Десетина минути преди края младият Ансу Фати падна за дузпа, но не успя да заблуди опитният рефер Даниеле Орсато.
Мачът вървеше към успех за Германия, когато в четвъртата минута на добавеното време Хосе Гая изравни, след като топката попадна у него след центриране на Феран Торес. Секунди след попадението реферът свири край на мача и така Бундeстима нямаше време за реакция.

Германия - Испания 1:1

1:0 - Вернер 51
1:1 - Гая 90
Германия: Трап, Керер, Зюле, Рюдигер, Госенс, Джан, Кроос, Гюндоган, Сане, Дракслер, Вернер.
Испания: Де Хеа, Карвахал, Рамос, По Торес, Хосе Гая, Бускетс, Тиаго, Фабиан, Феран Торес, Навас, Родриго.