Джокович трябваше да прави обрат, но не допусна изненада

Световният №1 Новак Джокович се класира за третия кръг на US Open. Трикратният шампион в Ню Йорк загуби първия сет срещу британеца Кайл Едмънд във втория кръг, но след това доминираше на "Артър Аш Стейдиъм" и в крайна сметка спечели с 6:7 (5), 6:3, 6:4, 6:2 и постигна 25-а победа в официални срещи през сезона, при нито едно поражение.

В 70-минутния първи сет нямаше пробиви, въпреки 33-годишният сърбин пропиля три брейкпойнта в третия гейм. Вчетвъртия гейм и Едмънд се сдоби с точка за пробив, но само толкова и така дойде време за тайбрека. Той бе много равностоен, но в края му Едмънд успя да излъже съперника си и сърбинът трябваше да прави обрат в мача.

В следващите три сета Джокович успя да наложи волята си, като във втория му бе достатъчен един пробив. В третата част Ноле направи два поредни брейка за аванс от 4:1, но сърбинът загуби подаването си в шестия гейм. Последва нов пробив за Джокович и 5:2, но британецът взе следващите два гейма и принуди носителя на 17 титли от "Големия шлем" да сервира за сета при 5:4. Ноле не трепна и с гейм на нула сложи точка на тази част. В четвъртия сет Джокович поведе с 5:1 и с 6:2 затвори частта, а с това и срещата.
В следващата фаза фаворит №1 за трофея ще играе с №28 в схемата Ян-Ленард Щруф. Германецът срази с 6:2, 6:2, 7:5 участващия с "уайлд кард" американец Майкъм Мо.
Междувременно място в третия кръг си осигуриха Александър Зверев и Давид Гофен. Петият в схемата Саша Зверев надделя над получилия "уайлд кард" за основната схема американец Брендън Накашима в четири сета - 7:5, 6:7 (8), 6:3, 6:1. В следващата фаза германецът ще срещне французина Адриан Манарино. 32-ият в схемата Манарино елиминира американеца Джак Сок със 7:6 (5), 7:5, 6:2. Белгиецът Гофен, поставен под №7, пък се справи с южноафриканеца Лойд Харис със 7:6 (6), 4:6, 6:1, 6:4. В третия кръг Гофен ще мери сили с №26 в схемата Филип Краинович. Сърбинът не остави шансове на американеца Маркос Гирон - 6:4, 6:1, 6:3. В други по-интересни срещи испанският талант Алехандро Давидович Фокина елиминира №24 в схемата Хуберт Хуркач (Полша) с 6:4, 1:6, 6:2, 6:2, а ветеранът от Казахстан Михаил Кукушкин изхвърли от турнира поставения под номер 13 чилиец Кристиан Гарин с 6:2, 6:1, 3:6, 4:6, 7:5.