Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Експериментален Локомотив (Пд) се справи и с Черно море (видео)

Локомотив (Пловдив) се изравни по точки с Лудогорец на върха след успех с 2:1 над Черно море. "Смърофвете" записаха трети пореден успех в efbet Лига и общо четвърти с победата над ФК Искра (Даниловград) в Лига Европа преди дни. Момчил Цветанов (4') изведе "смърфовете" напред след хубаво центриране на Николай Николаев. Матиас Курьор (31') изравни по-късно с пас с пета на Васил Панайотов, а в началото на второто полувреме Димитър Илиев (47') донесе ценния успех с безупречен удар от фаул.

Локомотив (Пловдив) бързо преодоля лошия старт в първенството и загубата от Ботев (Пловдив). "Черно-белите" победиха последователно Ботев (Враца) и Славия, а преди няколко ни прескочиха първия квалификационен кръг в Лига Европа след труден успех срещу черногорския Искра. Варненци пък пристигнаха на "Лаута" с амбицията да изпреварят днешния си съперник в класирането и да отговорят подобаващо на критиките след домакинското поражение от шампиона Лудогорец.
В състава на пловдивчани имаше четири рокади от мача с ФК Искра (Даниловград). От първата минута в средата на терена започна новото попълнение Кристиан Илич вместо Парвиз Умарбаев, който стартира в Черна гора. По десния фланг действаше Николай Николаев вместо Бирсент Карагарен. В халфовата линия на "смърфовете" бяха още Петър Витанов и Димитър Илиев. Атаката водеха Кенан Муслимович и Георги Минчев, които заместиха подобаващо Лукас Салинас и Анте Аралица. В защита промени нямаше - там ще действаха Милош Петрович, Лукас Масоеро и Диниш Алмейда.

Привлеченият от Левски Георги Георгиев направи дебют на вратата на Черно море. Той замени младежкия национал Иван Дюлгеров. В предни позиции ще се разчиташе на Исмаил Иса, а зад него ще действаха Родриго Енрике, Илиан Илиев-младши и Матиас Курьор, който след днешния мач е отбелязал 5 от 7-те гола на "моряците" и води в листата на стрелците. Зад него са Иван Коконов и Атанас Илиев.
В 3-ата минута на двубоя Черно море нанесе първи точен удар към вратата на Мартин Луков. Даниел Димов се извиси във въздуха след центриране от ъглов удар, но изстрелът му с глава не затрудни стража на "смърфовете". В 3-ата минута на двубоя Черно море нанесе първи точен удар към вратата на Мартин Луков. Даниел Димов се извиси във въздуха след центриране от ъглов удар, но изстрелът му с глава не затрудни стража на "смърфовете".

В 25-ата минута Локомотив получи правото да изпълни пряк свободен удар и да застраши вратата на Черно море. Димитър Илиев отстъпи изпълнението на Георги Минчев, а нападателят завъртя добре топката и прехвърли стената. Стражът Георги Георгиев се намеси блестящо, избивайки в ъглов удар.
В 31-ата минута гостите от Варна заличиха пасива си. Страхотен пас с пета на Васил Панайотов намери Матиас Курьор в наказателното поле. Нападателят запази самообладание и насочи в долния ляв ъгъл на вратата зад Мартин Луков. При попадението Диниш Алмейда изостана с изтеглянето си и покри Курьор.

В началото на второто полувреме Димитър Илиев беше награден от Дончо Донев заради това, че с
печели 19-ото издание на анкетата "Футболист на футболистите" за сезон 2019/2020, която се организира от Асоциацията на българските футболисти. Георги Иванов - Гонзо пък награди наставника Бруно Акрапович, който пък беше избран за най-добър треньор през изминалия шампионат. Втората част започна страхотно за "смърфовете", които отново поведоха в резултата. Автор на гола бе капитанът Димитър Илиев, който опъна мрежата на Георги Георгиев с удар от фаул.
В следващите минути темпото на игра поспадна. Удар по земя на Анте Аралица в 67-ата минута не затрудни по никакъв начин Георги Георгиев. Секунди по-късно Кристиан Илич и Георги Минчев напуснаха игра, а техните места на терена заеха Лукас Салинас и Бирсент Карагарен. В 74-ата минута Карагарен намери Анте Аралица зад гърба на защитата на "моряците". Нападателят стреля веднага, но Георгиев успя да отрази с крак.

Секунди по-късно Диниш Алмейда се оказа на върха на атаката на домакините. Бранителят дори опита да отбележи атрактивно, прехвърляйки Георги Георгиев, но вдигна ръце и пресече пътя на топката. В добавеното време Родриго Енрике получи втори жълт картон и респективно червен, като остави съотборниците си с човек по-малко на терена.