Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Трима българи дебютираха в Румъния, Чандъров със шокиращ пропуск (видео)

Трима българи дебютираха за Академика (Клинчени) със загуба с 1:2 от шампиона ЧФР Клуж в първия кръг на румънското първенство. Националът Георги Пашов започна като титуляр и остана на терена през целия мач. Халфът Асен Чандъров влезе като резерва след малко повече от час игра, а нападателят Цветелин Чунчуков също се появи от пейката 13 минути преди края.

В края на двубоя Чандъров можеше да донесе ценна точка на тима си, но направи невероятен пропуск. Той получи топката напълно непокрит около точката на дузпата, но вместо да изравни, стреля високо в аут.
В началото ЧФР Клуж беше по-добрият отбор и поведе в 15-ата минута с попадение на Йонуц Костаке, но останаха съмнения за нарушение на Чиприан Деак, който подаде за попадението. В 48-ата минута Еугениу Чеботару изравни от дузпа, а в 74-ата Клаудио Петрила вкара втори гол за ЧФР Клуж.

Чунчуков влезе в 77-ата минута и раздвижи атаката на Академика. Натискът на домакините доведе до положелнието пред Чандъров, но той направи по-трудното.