Успех във Враца и ЦСКА-София вече е на върха (видео+галерия)

Ботев (Враца) и ЦСКА-София играят при 1:2 в мач от третия кръг на efbet Лига. Гостите откриха резултата чрез Рафаел Енрике в 17-ата минута, Даниел Генов изравни в 45-ата минута. Али Соу даде нова преднина на гостите в 72-ата минута.

В 11-ката на отсъства капитанът Петър Занев, който във втори пореден двубой е на пейката. Извън групата е и Брадли Мазику, а на негово място играе Жеферсон.

Домакините пък са без своята звезда в атака Валери Домовчийски, който е с травма. Няма го и наказаният Н'Диайе.

94 Ботев (Враца) - ЦСКА-София
Срещата започна с петминутно закъснение, тъй като домакините трябваше да закърпят дупка в мрежата на едната врата.
Червените можеха да открият резултата още преди да са изминали 60 секунди. Соу се пребори с Керчев и излезе леко под ъгъл очи в очи срещу Костов, но стражът на врачани изби в корнер. След неговото изпълнение Соу отправи нов опасен удар, този път с глава, който Костов отново отрази.
В 7-ата минута Златински шутира от фаул, а Бусато без проблем улови.
Последва нова порция опасносни атаки пред вратата на врачани, подпомогнати и от някои слаби изяви на зелената отбрана, което логично доведе до попадение в полза на ЦСКА-София. Кери получи пас отляво. Ирландецът овладя и центрира от границата на наказателното поле към Енрике, който вкара с глава за 1:0.
В 22-ата минута Кери преодоля на скорост трима противникови състезатели и изведе Соу сам срещу вратаря. Таранът обаче бе затворен от Костов, но въпреки това успя да върне към Кери, който стреля от 11-12 метра, но Буров изчисти малко преди голлинията.
Постепенно домакините се изнесоха в по-предни позиции и организираха няколко опасни атаки, най-вече отдясно, които не завършиха с точни центрирания.
Така се стигна до 45-ата минута, когато Зехиров опита да центрира отдясно, но то се получи повече като удар в близкия ъгъл на Бусато. Това изненада бразилския страж, който едва изби топката, но го стори в краката на Генов, който без проблем вкара в празната врата за 1:1.
Втората част започна с още един пропуск на Соу. В 47-ата минута Енрике надбяга отляво Зехиров и върна към тарана на червените, който стреля от 12-13 метра, а след лек рикошет в крака на Керчев топката профуча покрай лявата греда.

Ботев отговори с опасен фалцов изстрел на Атанасов, но Бусато този път внимаваше и майсторски изби.

В 65-ата минута Юга центрира към Соу, който намери с едно докосване резервата Белтраме. Последва шут от воле на италианеца, който прелетя над напречната греда.

Седем минути по-късно Тиаго намери Соу пред наказателното поле на домакините, таранът за пореден път надигра Керчев и останал сам срещу вратаря вкара за 2:1.

Новото попълнение Матей бе близо до нов гол за гостите в 84-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер, но топката мина покрай дясната греда.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЦСКА-СОФИЯ 1:2