Кузманов с нова дълга драма в Австрия

Националът за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира по тенис на ITF на червени кортове в австрийския град Фогау с награден фонд 25 хиляди долара. Кузманов се наложи над поставения под номер 5 представител на домакините Лукас Мидлер с 6:4, 6:7(0), 7:6(3) след почти три часа и половина игра.

Пловдивчанинът взе първия сет с единствен пробив в десетия гейм. Втората част стигна до табрек, който Мидлер спечели категорично, за да изравни резултата. В решителния трети сет австриецът проби за 5:3 и сервираше за мача, но Кузманов върна брейка, а в последвалия нов тайбрек българинът доминираше. С успеха пловдивчанинът си осигури 6 точки за световната ранглиста и 1255 долара.