Ожболт вкара, но Слован загуби (видео)

Слован (Братислава) изненадващо загуби с 1:2 при гостуването си на Злате Моравце от третия кръг на слошвакото първенство. Васил Божиков не взе участие в мача, а попадението за шампионите вкара бившият нападател на Локомотив (Пловдив) Ален Ожболт.

Поражението беше първо за Слован в официален двубой през 2020 година. В класирането столичният тим заема трето място с 6 точки, а лидер с пълен актив от 9 точки е Дунайска Стреда.
Без част от основните си футболисти, начело с капитана Божиков, Слован имаше проблеми от самото начало. В 25-ата минута Денис Дуга засече с глава центриране от десния фланг откри в полза на Злате Моравце. Ожболт изравни в 31-ата след асистенция на Ерик Даниел, но малко след почивката Мича Апау си вкара автогол и до края гостите така и не успяха да отвърнат на удара.

На 19 август Слован започва участието си в квалификациите на Шампионската лига с гостуване на Клаксвик от Фарьорските острови.