Севиля срази Уулвърхамптън с късен гол (видео + галерия)

Рекордьорът по титли в Лига Европа Севиля се класира на 1/2-финал в тазгодишното издание на турнира. Възпитаниците на Юлен Лопетеги постигнаха трудна победа с 1:0 над Уулвърхамптън в сблъсъка между двата тима от 1/4-финала в Дуисбург. Андалусийци показаха по-добра игра, но трябваше да чакат чак до 88-ата минута, за да стигнат до успеха. Това стана с гол на Лукас Окампос. "Вълците" също имат за какво да съжаляват, тъй като започнаха добре мача и си спечелиха дузпа в 11-ата минута, но Раул Хименес пропусна от бялата точка. След това обаче испанците бяха по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до успеха, за да си уредят среща с Манчестър Юнайтед в следващата фаза.

Англичаните заложиха на Адама Траоре и Раул Хименес в атака, а Рубен Невес действаше зад гърба им. В средата на терена играта градяха Жоао Моутиньо и Леандер Дендонкер.

Треньорът на испанците Юлен Лопетеги пък бе предпочел триото Сусо, Юсеф Ен-Несири и Лукас Окампос да започне в предни позиции. В халфовата линия пък действаха Фернандо, Евер Банега и Жоао Жордан.

Първата атака в мача бе за Уулвс секунди след началния съдийски сигнал. Траоре напредна до аутлинията и центрира на Хименес, който стреля с глава, но право в ръцете на вратаря.

В 4-ата минута англичаните имаха нов шанс. Моутиньо центрира от фаул и Дендонкер успя да играе с топката, но от трудна позиция не съумя да я насочи в очертанията на вратата.

51 Уулвърхамптън - Севиля 0:1

В 11-ата минута "оранжевите" си изработиха дузпа. Траоре пое топката в собствената си половина и пробяга повече от половината терен, като накрая бе спънат в гръб в наказателното поле от Диего Карлос. Раул Хименес обаче изпълни много лошо 11-метровия удар и пропусна да открие резултата.

Минута по-късно и Севиля създаде първата си голова възможност. Сусо отправи бомен удар, който бе спасен от Руи Патрисио.

Постепенно испанците взеха инициативата. В 22-ата минута Ен-Несири обстрелва вратата на Руи Патрисио с глава, но доста неточно.

Четири минути по-късно мароканецът изскочи зад защитата и шутира, но ударът му не се получи добре и не застраши Руи Патрисио.

В 37-ата минута Лукас Окампос пробва техничен диагонален изстрел, който мина опасно близо до вратата, но в аут.

В 42-ата минута последва поредният удар към Патрисио. Този път Жордан опита да го притесни от дистанция, но португалският страж уверено улови.

Второто полувреме започна с по-позиционна игра от двата отбора. Все пак в 53-ата минута останаха съмнения за игра с ръка на футболист на Уулвс в собственото му наказателно поле, но тя бе неволна и съдиите не посочиха бялата точка.

В 63-ата минута Ен-Несири успя да преодолее няколко съперници в пеналта, но загуби равновесие и не успя да отправи опасен шут, а Патрисио улови.

В 66-ата минута Сусо центрира отлично за Жул Кунде, който стреля опасно с глава, но над вратата.

В 77-ата минута Евер Банега отправи страхотен изстрел от фаул и отново Руи Патрисио бе последна преграда пред гола с блестящо спасяване.

По-добрата игра на севилци най-накрая даде резултат. В 88-ата минута Банега центрира в наказателното поле и Лукас Окампос с глава порази вратата за 0:1.

В добавеното време Банега стреля от дистанция, но над вратата.

Така Севиля се добра до 1/2-финала в Лига Европа за шести път в историята си, където ще се изправи срещу Манчестър Юнайтед. Сблъсъкът ще бъде на 16 август, неделя.