Дженоа разби Верона и си заслужи оставането в елита (видео)

Отборът на Дженоа постигна убедителен успех с 3:0 над Верона при домакинството си от последния кръг на Серия “А” и така си гарантира участието в италианския елит и през следващия сезон.

“Грифоните” изпълниха задачата си още през първото полувреме, когато отбелязаха и трите попадения. В 13-ата минута Антонио Санабрия даде аванс на домакините, разписвайки се с глава след центриране на Лукас Лерагер, а в 25-ата вкара втория си гол за вечерта след асистенция на ветерана Горан Пандев. В 44-ата Кристиан Ромеро с глава оформи крайното 3:0 след изпълнение на корнер, но в 61-ата именно той беше изгонен за втори жълт картон. В края на мача пък Софиан Амрабат и Франческо Касата влязоха в разправия, заради което и двамата получиха по червен картон.

С победата Дженоа завърши на 17-ата позиция в класирането, събирайки 39 точки или с четири повече от 18-ия Лече, който изпадна още в първия си сезон обратно в Калчото. Верона пък приключи кампанията на 11-ото място с 49 пункта в своя актив, но и с по-лоша голова разлика от Фиорентина и Парма, които имат същия брой точки.