Парма спъна Лече на финалната права в страхотен трилър

Парма победи Лече с 4:3 в срещата между двата тима от последния 38-и кръг в Серия "А". По този начин "Дуковете" окончателно сложиха край на надеждите на своя съперник за оставане в елита на Италия. Играчите на Фабио Ливерани се нуждаеха само и единствено от победа, като трябваше да се надяват и Дженоа да не спечели срещу Верона. И двете условия обаче не бяха изпълнени и така Лече стана третият изпадащ от Серия "А" този сезон след СПАЛ 2013 и Бреша.

Все пак "жълто-червените" показаха непримиримост и дадоха всичко от себе си, за да вземат трите точки в днешния мач, който се оказа истински трилър със 7 попадения в двете врати.

Парма поведе с два гола още до средата на първото полувреме. Първо в 11-ата минута Фабио Лусиони си отбеляза автогол, а в 24-ата минута Джанлука Капрари вкара за 0:2.

Това обаче не сломи домакините, които успяха да изравнят до края на частта. В 40-ата минута Антонин Барак намали, а в 45-ата Биаджо Мекариело вкара за 2:2.

Парма обаче отново си върна преднината от два гола. Андреас Корнелиус в 52-ата и Роберто Инглезе в 66-ата минута направиха резултата 2:4.

Джанлука Лападула отново върна интригата в 68-ата минута, правейки резултата 3:4, но домакините нямаха сили за нищо повече и трябваше да преглътнат горчивия хап на загубата и изпадането.

Лече завършва сезона на 18-ото място с 35 точки. Парма пък приключва на 10-ата позиция в крайното класиране с 49 точки.