Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Късни голове върнаха шампиона ЧФР Клуж на първото място (видео)

Шампионът ЧФР Клуж отново поведе в класирането на румънското първенство, след като в отложен мач от 8-ия кръг на плейофите в първата шестица се наложи с 2:0 над ФКСБ. Двата гола за гостите паднаха в заключителните минути и благодарение на тях ЧФР изпревари с две точки другия претендент за титлата - Университатя (Крайова).

Днешният резултат гарантира драматична развръзка в последния кръг, когато Университатя приема ЧФР. Преди това обаче отборът от Крайова също има да изиграе един отложен двубой - гостуване на Астра (Гюргево), и ако спечели, дори равенство срещу ЧФР ще му осигури първото място.

ФКСБ спечели Купата на Румъния и вече няма за какво да играе в първенството. Тимът излезе без няколко основни футболисти и въпреки това се държеше сравнително равностойно до почивката.
През второто полувреме ЧФР Клуж заигра в по-високо темпо и в края стигна до така важната победа. Резултата откри Матео Сушич в 85-ата минута след центриране от левия фланг и удар с глава. В 88-ата Каталин Иту реши всичко с втори гол, а стражът на ФКСБ Даниел Влад отново не се намеси добре.