Борнемут обмисля да съди "Ястребово око" заради изпадането си

Борнемут обмисля да търси финансова компенсация за изпадането си от Премиър лийг, като предяви иск към компанията, която администрира технологията “Ястребово око”. “Черешките” визират първия двубой след рестарта на сезона между Астън Вила и Шефилд Юнайтед, завършил 0:0. В 42-ата минута тогава топката премина голлинията на вратата на домакините, но голът не беше признат, защото “Ястребово око” не успя да засече това. Ако Вила беше загубил този мач, тимът щеше да завърши с една точка по-малко и да изпадне вместо Борнемут заради по-лошата си голова разлика.
Според Sky Sports тази седмица Бордът на директорите на Борнемут ще се събере, за да обсъди дали да се обърне към съда.
От “Ястребово око” обясниха гафа с това, че заради струпването на много футболисти около голлинията нито една от седемте камери там не е могла да забележи преминаването на кълбото с пълния му обем и съответно да сигнализира за попадение. От компанията се извиниха и споделиха, че такова нещо в практиката им от 9000 мача се случва за първи път.

Има слухове, че главният рефер е бил информиран за гола чак в почивката на двубоя, когато не е можел да промени нищо.