Ню Йорк изненада Торонто

Ню Йорк Сити се класира за четвъртфиналите на първенството на САЩ, след като победи Торонто с 3:1. Турнирът, с който завършва шампионата, се провежда във Флорида.

Успехът на Ню Йорк бе изненадващ с оглед на представянето на двата отбора до този момент. Тимът от Източното крайбрежие бе отписан от мнозина, след като загуби първите си два мача в груповата фаза и едвам се класира за етапа на директните елиминации.

Двубоят започна отлично за "гражданите", които поведоха още в петата минута, когато Медина откри резултата. Сити удвои аванса си в 55-ата минута, когато Кастеланос се разписа, а първият гол на Моралес за сезона направи резултата 3:0. Торонто върна едно попадение малко преди края чрез Мълинс.

Следващият съперник на Ню Йорк ще бъде победителят от двубоя между Портланд Тимбърс и ФК Синсинати.
За четвъртфиналите се класира и Спортинг Канзас Сити, който елиминира Ванкувър Уайткапс след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши 0:0, въпреки че Спортинг имаше сериозно превъзходство. Тимът отправи 36 удара към вратата на Ванкувър, което е клубен рекорд, но така и не успя да преодолее защитата на съперника.
За място на полуфиналите Канзас Сити ще спори с Филаделфия Юниън.