Орландо и Филаделфия са първите победители във фазата на елиминациите

Орландо Сити и Филаделфия Юниън станаха първите отбори, които се класираха за четвъртфиналите на първенството на САЩ. След като пандемията от коноравируса промени плановете за сезона, шампионатът бе подновен с турнир във Флорида. 24 отбора бяха разделени на шест групи и след това се премина към фаза на директни елиминации, като снощи се изиграха първите мачове от този етап.

Орландо, който играе в домакинския си щат, победи Монреал Импакт с 1:0 и се класира за четвъртфиналите. Единственото попадение в мача отбеляза Тешо Акинделе в 60-ата минута. За място на полуфиналите Орландо ще спори с победителя от двубоя между Сиатъл Саундърс и ФК Лос Анджелис.
"Лъвовете" доминираха през първото полувреме, но пропуснаха създадените възможности. Десет минути преди края Монреал можеше да изравни, но удар с глава на Ромел Киото мина покрай вратата.
Във втория изигран двубой от осминафиналите Филаделфия спечели с 1:0 срещу Ню Ингланд Революшън. Юниън продължи да бъде без загуба от началото на турнира във Флорида. Победният гол бе дело на Серхио Сантос в 63-ата минута.
Революшън не успя да вкара попадение във втори пореден мач, а треньорът им Брус Арина бе изгонен след последния съдийски сигнал заради нецензурен език.