Рекордна дузпа и груба грешка узакониха завръщането на Ман Юнайтед в ШЛ (видео)

Манчестър Юнайтед спечели директната битка с Лестър за място в Шампионската лига, след като надигра с 2:0 "лисиците" на "Кинг Пауър Стейдиъм" в двубой от последния кръг. Бруно Фернадеш (71') даде преднина на гостите, реализирайки 14-ата дузпа за "червените дяволи" в Премиър лийг през този сезон. Този наказателен удар бе и нов рекорд в историята на Висшата лига за най-много дузпи, отсъдени в полза на един отбор в рамките на един сезон в лигата. Джеси Лингард оформи крайния резултат дълбоко в добавеното време след груба грешка на Каспер Шмaйхел. Така Манчестър Юнайтед успя да завърши на трето място в крайното класиране, след като "червените дяволи" изпревариха Челси по голова разлика. Лестър пък финишира   на пето място с четири точки по-малко. Въпреки че през по-голямата част от сезона, а по-точно в 325 дни, "лисиците" неизменно бяха част от топ 4, в крайна сметка тимът на Брендън Роджърс трябва да се задоволи единствено с Лига Европа, след като Лестър спечели само две победи в деветте си мача след рестарта на сезона.

Мениджърът на домакините Брендън Роджърс бе направил три промени в сравнение с мача с Тотнъм. Хамза Чъдури, Марк Олбрайтън и Келечи Ихеаначо бяха титуляри за сметка на Айосе Перес, Харви Барнс и Райън Бенет. Аарън Уан-Бисака се завърна отдясно на отбраната на Манчестър Юнайтед, като това бе единствената корекция в състава на Оле Гунар Солскяер.
Юнайтед започна по-активно и владеешедоста повече топката, докато домакините изглеждаха малко нервни в първите минути, но се защитаваха добре.

В деветата минута Ихеаначо се озова в наказателното поле, където падна след съприкосновение с Погба, който обаче веднага прибра крака си. "Лисиците" имаха леки претенции за дузпа, но щеше да е пресилено такава да бъде отсъдена.

Първата сериозна опасност бе пред вратата на Де Хеа. В 15-ата минута Матич сгреши на границата наказателното поле, домакините овладяха топката, а Ндиди стреля силно от 20-ина метра, но ударът му премина над напречната греда.
В 25-ата минута Лестър организира страхотна контраатака, при която Ихеаначо, Варди и Джъстин излязоха сами срещу Магауйър и Линдельоф. Ихеаначо реши да действа сам и стреля от 20 метра, Де Хеа изби, макар и не много сигурно, а Варди опита добавка, но фаулира стража на гостите и това сложи край на опасността.
В 32-рата Бруно Фернандеш прати топката във вратата на Шмайхел след страхотно подаване на Погба. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада на португалеца.
До почивката двата отбора размениха по една добра атака. Първо Томас проби добре отляво и центрира към Варди, който обаче не успя да овладее топката, притиснат от Магуайър. Малко след това Юнайтед създаде най-добрата си възможност до момента. Центриране на Погба стигна до Рашфорд, но ударът на нападателя бе много неточен.
В добавеното време изстрел на Марсиал бе блокиран в последния момент от бившия играч на "червените дяволи" Джони Еванс. При последвалия корнер Рашфорд получи възможност да стреля от малък ъгъл, но Шмайхел спаси.
В самото начало на втората част Марсиал изскочи зад гърба на отбраната, но с много прецизна, макари и рискована намеса, Джъстин протегна крак и изби топката преди французинът да нанесе удар.
След около час игра Джейми Варди засече много добре с глава от трудна позиция центриране от фал, след което топката срещна сглобката на гредите на левия ъгъл на вратата на Де Хеа.
В 69-ата минута Фернандеш изведе Марсиал, който бе заклещен едновременното от Джони Еванс и Уес Морган. Двамата препънаха французина - дузпа за Манчестър Юнайтед, която бе валидирана от ВАР. Това бе рекордна 20-а дузпа за "червените дяволи" през този сезон и 14-а такава само в Премиър лийг. Бруно Фернандеш бе точен от бялата точка, давайки аванс на гостите.

До края Барнс, Морган и Грей пропуснаха три добри възможности да изравнят резултата, но дори да бяха успели, точката нямаше да е достатъчна за Лестър. В добавеното време домакините останаха дори с човек по-малко, след като Джони Еванс, който направи дузпата, влезе брутално в краката на Скот Мактоминей и получи червен картон.
В седмата минута на добавеното време резервата Лингард вкара втори гол, след като отне топката от направилия сериозна грешка Каспер Шмайхел.