Интер приближи Ювентус до титлата в Серия А (видео)

Интер приближи Ювентус до деветата поредна титла в Серия А, след като завърши 0:0 у дома срещу Фиорентина в двубой от 35-ия кръг. Това означава, че при успех над Удинезе в днешното гостуване, "бианконерите" ще си осигурят трофея три кръга преди края на сезона.

"Нерадзурите" се нуждаеха от задължителна победа, за да отложат празненствата в Торино, но не направиха достатъчно, за да я постигнат.

Двубоят стартира със силен натиск на домакините. В наказателното поле на гостите се възцари хаос, като първо вратарят Пиетро Терачано попречи на Милан Бадел да си отбележи автогол, а след това отрази и удар на Лукаку. Терачано отново се показа на висота след удар на Барела от дистанция в 11-ата минута.

Гостите се опитаха да изнесат играта по-далеч от вратата си и успяха да притъпят агресията на Интер с продължителни разигравания. Това не продължи дълго и скоро Интер отново се настани в половината на Фиорентина. В 17-ата минута Лукаку с глава беше близо до откриване на резултата, но ударът му срещна страничната греда. В ситуацията останаха и съмнения, че белгиецът е в засада. Малко по-късно треньорът на Интер беше принуден да извърши принудителна смяна, след като Стефан Де Фрай се контузи и на мястото му се появи Андреа Ранокия.

В 34-ата минута Лукаку отново пропусна да порази вратата, след като ударът му от близка дистанция беше изваден от Терачано в ъглов удар. Пореден добър пробив на Ашли Йънг доведе до суматоха пред вратата на Фиорентина, но отново не последва нищо и в крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0.

В 51-ата минута Интер атакува чрез Лукаку, който подаде към Санчес, но изстрелът на чилеца беше спасен от Терачано, като топката се отби в гредата след намесата на стража.

В 55-ата минута Интер получи пряк свободен удар близо до наказателното поле. Зад топката застана Кристиан Ериксен, но топката беше отразена от стената. Атаките на Интер към вратата на Фиорентина не спираха, но резултатът си оставаше 0:0. Конте прибягна до смени, като в игра се появи и Лаутаро Мартинес, който замени Алексис Санчес. Десетина минути преди края Интер можеше да получи гол след контраатака на Фиорентина, но Ханданович спря топката след удара на Пол Лирола. До края играта продължи да бъде интензивна, но голове така и не бяха отбелязани и равенството се запази.

Интер - Фиорентина 0:0

Интер: Ханданович, Д'Амброзио, Де Фрай, Годин, Кандрева, Барела, Галярдини, Йънг, Ериксен, Лукаку, Санчес.
Фиорентина: Терачано, Миленкович, Песея, Касерес, Венути, Дънкан, Бадел, Кастровили, Далберт, Кутроне, Рибери.